Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emotioneel gesprek Hoekstra met gedupeerden toeslagenaffaire

Emotioneel gesprek Hoekstra met gedupeerden toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - Minister Wopke Hoekstra van Financiën heeft woensdagmiddag een bij tijd en wijle "emotioneel gesprek" gehad met veertien gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire. De slachtoffers verklaarden het gevoel te hebben eindelijk gehoord te worden.

Met het gesprek wil het kabinet volgens de bewindsman laten zien dat het menens is om de zaak op te lossen. In de aanpak van fraudebestrijding bij kinderopvangtoeslagen schoot de Belastingdienst volledig door. Mogelijk duizenden mensen zijn hierdoor gedupeerd. "Het schaamrood staat je soms op de kaken", zei Hoekstra.

Ouders bleven jaren ongehoord in de kwestie. "Ik heb nu het gevoel dat we wel serieus worden genomen", zei Angela Sanches (40) uit Rotterdam na afloop. Zij zit met een schuld van een ton door de affaire. "Ik hoop dat er een eind aan komt en dat ik weer een normaal leven kan gaan leiden."

Nieuw rapport

Het zal zeker nog dit jaar duren om alle zaken op te lossen. De commissie-Donner komt eind deze maand met een nieuw rapport over de zaak. Dan wordt onder meer duidelijk om hoeveel gevallen het gaat. Hoekstra is verantwoordelijk voor de fiscus sinds zijn staatssecretaris Menno Snel vorige maand om de affaire aftrad.

Dinsdag moest Hoekstra nog melden dat 22 gedupeerde ouders hun dossiers niet krijgen zoals beloofd. "Dat uitstel was ongelukkig." Zorgvuldigheid in deze zaak staat voorop en dat kost meer tijd, zei hij.

Capaciteitstekort

"Het was een heel menselijk gesprek", aldus voorzitter Gjalt Jellesma van belangenvereniging van ouders in de kinderopvang BOinK. Hij snapt dat het nog lang duurt om het af te ronden. De fiscus kampt met een capaciteitstekort en het is een "gigantische klus". Hij hoopt wel dat de Belastingdienst alle vorderingen stopzet van mensen die getroffen zijn door de affaire. "Sommige mensen balanceren op het randje."

Op 20 januari praten Hoekstra en premier Mark Rutte opnieuw met gedupeerden.

Meer uit Politiek

Kabinet: contract Amerikaans btw-systeem opzeggen kost geld

DEN HAAG (ANP) - Het zou juridische en financiële gevolgen hebben om het contract op te zeggen met Fast Enterprises, dat nieuwe IT-systemen levert voor de Nederlandse omzetbelasting. Dit Amerikaanse bedrijf is in maart vorig jaar definitief uitgekozen, schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Wel laat hij onderzoeken of de Belastingdienst de systemen zelf kan beheren.

1 uur geleden
Jetten heeft telefonisch kennisgemaakt met president van Suriname

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft telefonisch kennisgemaakt met president Jennifer Geerlings-Simons van Suriname. Op X schrijft de minister-president dat ze hebben gesproken over samenwerking en het bezoek van de koning in december.

2 uur geleden
Kamer: verbied Moslimbroederschap en 'gelieerde organisaties'

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.

4 uur geleden
OM eist 15 maanden cel voor bedreigen zanger Douwe Bob

UTRECHT (ANP) - Voor het bedreigen van Douwe Bob heeft het Openbaar Ministerie tegen Bob ter H. (39) vijftien maanden cel geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De bedreigingen volgden nadat de zanger eind juni kort voor een optreden op een Joods voetbalevenement besloot daarvan af te zien. Hij vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.

4 uur geleden
Lokale partijen en D66 populairst bij basisschoolverkiezingen

MAARN (ANP) - Onder basisschoolleerlingen die in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag meededen aan de Kinderverkiezingen, zijn lokale partijen het populairst. Bij elkaar opgeteld ging 25 procent van de 4489 stemmen naar een partij die alleen meedoet in de gemeente waar het kind woont. Van de partijen die landelijk meedoen, kreeg D66 met bijna 19 procent de meeste stemmen.

4 uur geleden
Van Weel vermoedt dat verdachten aanslag Rotterdam zijn geronseld

DEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."

6 uur geleden
Minister Sterk is trots op Nederlandse paralympiërs

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."

7 uur geleden