Emmy Awards voor 74e keer uitgereikt
LOS ANGELES (ANP) - De 74e editie van de Emmy Awards vindt maandag plaats in Los Angeles. Comedian Kenan Thompson is de presentator van de awardshow. De HBO-serie Succession maakt met 25 nominaties de grootste kans bij de uitreiking van de belangrijkste Amerikaanse televisieprijzen.
De serie, die eerdere jaren al verschillende Emmy Awards in de wacht sleepte, vertelt het verhaal van de gefortuneerde familie Roy, waarin de verhoudingen niet bepaald soepel lopen.
Verder is de Zuid-Koreaanse Netflix-serie Squid Game als eerste niet-Engelstalige serie ooit genomineerd voor een Emmy in de categorie beste dramaserie. De serie, die gaat over een groep volwassenen die dodelijke kinderspellen moet spelen om geld te verdienen, is in totaal veertien keer genomineerd.
Beste hoofdrolspeelster
De 26-jarige zangeres en actrice Zendaya is genomineerd in de categorie beste hoofdrolspeelster in een dramaserie. In 2020 won Zendaya op destijds 24-jarige leeftijd de Emmy al in deze categorie. Daarmee was ze de jongste winnares in deze categorie ooit. Zendaya is bovendien de jongste actrice ooit die twee keer genomineerd is voor een Emmy voor beste hoofdrolspeelster.
In 2020 vond een digitale editie van de uitreiking plaats vanwege het coronavirus. Vorig jaar werd de ceremonie weer fysiek gehouden, maar met een paar aanpassingen vanwege de toen geldende coronamaatregelen. Zo werd ervoor gekozen om de ceremonie niet binnen in het Microsoft Theater in Los Angeles te houden, maar buiten in een nabijgelegen dakpaviljoen. Ook werden minder mensen uitgenodigd. Dat jaar, toen de ceremonie werd gepresenteerd door acteur Cedric the Entertainer, was de Netflix-serie The Crown de grote winnaar met zeven beeldjes.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
4 uur geleden