Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emmy Awards voor 74e keer uitgereikt

Emmy Awards voor 74e keer uitgereikt

LOS ANGELES (ANP) - De 74e editie van de Emmy Awards vindt maandag plaats in Los Angeles. Comedian Kenan Thompson is de presentator van de awardshow. De HBO-serie Succession maakt met 25 nominaties de grootste kans bij de uitreiking van de belangrijkste Amerikaanse televisieprijzen.

De serie, die eerdere jaren al verschillende Emmy Awards in de wacht sleepte, vertelt het verhaal van de gefortuneerde familie Roy, waarin de verhoudingen niet bepaald soepel lopen.

Verder is de Zuid-Koreaanse Netflix-serie Squid Game als eerste niet-Engelstalige serie ooit genomineerd voor een Emmy in de categorie beste dramaserie. De serie, die gaat over een groep volwassenen die dodelijke kinderspellen moet spelen om geld te verdienen, is in totaal veertien keer genomineerd.

Beste hoofdrolspeelster

De 26-jarige zangeres en actrice Zendaya is genomineerd in de categorie beste hoofdrolspeelster in een dramaserie. In 2020 won Zendaya op destijds 24-jarige leeftijd de Emmy al in deze categorie. Daarmee was ze de jongste winnares in deze categorie ooit. Zendaya is bovendien de jongste actrice ooit die twee keer genomineerd is voor een Emmy voor beste hoofdrolspeelster.

In 2020 vond een digitale editie van de uitreiking plaats vanwege het coronavirus. Vorig jaar werd de ceremonie weer fysiek gehouden, maar met een paar aanpassingen vanwege de toen geldende coronamaatregelen. Zo werd ervoor gekozen om de ceremonie niet binnen in het Microsoft Theater in Los Angeles te houden, maar buiten in een nabijgelegen dakpaviljoen. Ook werden minder mensen uitgenodigd. Dat jaar, toen de ceremonie werd gepresenteerd door acteur Cedric the Entertainer, was de Netflix-serie The Crown de grote winnaar met zeven beeldjes.

Meer uit Buitenland

Poetin ziet geen haast in Kyiv om oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.

1 uur geleden
Miljoen mensen in Kyiv nog zonder stroom na aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.

1 uur geleden
Canada komt met nieuw steunpakket van 1,6 miljard voor Oekraïne

HALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.

1 uur geleden
Aardbeving voor de noordoostkust van Taiwan

TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.

3 uur geleden
Nigeria: aanvallen VS raakten IS, maar ook andere groepen

ABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.

3 uur geleden
Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

8 uur geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

9 uur geleden