Emmen wint degradatieduel met Cambuur door goal in blessuretijd
LEEUWARDEN (ANP) - FC Emmen heeft goede zaken gedaan in de strijd tegen degradatie door de uitwedstrijd tegen Cambuur te winnen. In Leeuwarden werd het 1-2, door een doelpunt in blessuretijd van aanvoerder Jeroen Veldmate, die raak kopte uit een vrije trap.
Bij de laatste kans van de wedstrijd besloot Veldmate nog maar eens mee naar voren te gaan. Hij verlengde in de 92e minuut een voorzet van Mark Diemers en zorgde voor ontlading bij trainer Dick Lukkien. Veel gejuich klonk er niet in Leeuwarden, omdat de fans van Emmen niet welkom waren.
Halverwege de tweede helft nam Cambuur de leiding via Mitchel Paulissen, die met een kopbal scoorde op aangeven van Daniël van Kaam. Het doelpunt zorgde voor opluchting bij de Friezen, die dit seizoen pas vier keer hebben gewonnen. Tien minuten na het doelpunt kwam de ploeg uit Emmen echter langszij. Ahmed El Messaoudi schoot raak vanaf een positie net binnen het 16-metergebied.
Voorsprong
Cambuur en FC Emmen zijn de clubs met het laagste aantal gemaakte doelpunten. Cambuur scoorde pas voor de 21e keer, voor FC Emmen staat de teller op 25 doelpunten.
FC Emmen, dat de vijfde zege van het seizoen boekte, vergrootte de voorsprong op hekkensluiter Cambuur tot 8 punten. De achterstand van Cambuur op nummer 16 Excelsior bedraagt ook 8 punten. De nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks. Er zijn nog zeven duels te gaan.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
18 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
23 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
1 dag geleden