Emmen-trainer Lukkien: voor 99 van de 100 mensen liggen we eruit
TILBURG (ANP) - Trainer Dick Lukkien van FC Emmen blijft strijdbaar, ook nu zijn ploeg na het verloren duel met Willem II (2-0) nog vaster op de laatste plaats in de Eredivisie staat. "Als je het 100 mensen vraagt, zullen er 99 zeggen dat wij eruit liggen", zei Lukkien bij ESPN. "Volgens mij is dat voor ons de ideale motivatie."
Emmen wacht nog steeds op de eerste overwinning van het seizoen. De kans op handhaving wordt steeds kleiner. "En nu? Nu moeten we weer doorgaan", aldus Lukkien. "We hebben weer een knal opgelopen, weer een wedstrijd verloren zoals we er al heel veel hebben verloren. We waren misschien wel weer beter dan de tegenstander, maar staan op het einde wederom met lege handen."
Volgens Lukkien moeten zijn spelers hun teleurstelling snel verwerken en strijdbaar blijven. "Je kan wel heel zielig in bed gaan liggen en medelijden met jezelf hebben, maar dat heeft geen zin. We moeten door. We staan er niet goed voor, dat zal je mij niet horen ontkennen. Maar we hebben nog veertien wedstrijden. En het is niet zo dat we nog 4 punten uit één wedstrijd moeten halen. Het kan nog steeds. En dat kan alleen als we hard blijven werken en we ons als echte kerels gedragen. De supporters en sponsoren leven heel erg mee. Ze hebben heel lang moeten wachten op dit podium. Wij moeten alles geven om ervoor te zorgen dat we ze dit podium volgend seizoen weer kunnen bieden."
Lukkien rekent erop dat spits Paul Gladon, die zaterdag zijn contract bij Willem II liet ontbinden, op korte termijn aansluit bij FC Emmen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
3 uur geleden