Emmen-trainer Lukkien: voor 99 van de 100 mensen liggen we eruit
TILBURG (ANP) - Trainer Dick Lukkien van FC Emmen blijft strijdbaar, ook nu zijn ploeg na het verloren duel met Willem II (2-0) nog vaster op de laatste plaats in de Eredivisie staat. "Als je het 100 mensen vraagt, zullen er 99 zeggen dat wij eruit liggen", zei Lukkien bij ESPN. "Volgens mij is dat voor ons de ideale motivatie."
Emmen wacht nog steeds op de eerste overwinning van het seizoen. De kans op handhaving wordt steeds kleiner. "En nu? Nu moeten we weer doorgaan", aldus Lukkien. "We hebben weer een knal opgelopen, weer een wedstrijd verloren zoals we er al heel veel hebben verloren. We waren misschien wel weer beter dan de tegenstander, maar staan op het einde wederom met lege handen."
Volgens Lukkien moeten zijn spelers hun teleurstelling snel verwerken en strijdbaar blijven. "Je kan wel heel zielig in bed gaan liggen en medelijden met jezelf hebben, maar dat heeft geen zin. We moeten door. We staan er niet goed voor, dat zal je mij niet horen ontkennen. Maar we hebben nog veertien wedstrijden. En het is niet zo dat we nog 4 punten uit één wedstrijd moeten halen. Het kan nog steeds. En dat kan alleen als we hard blijven werken en we ons als echte kerels gedragen. De supporters en sponsoren leven heel erg mee. Ze hebben heel lang moeten wachten op dit podium. Wij moeten alles geven om ervoor te zorgen dat we ze dit podium volgend seizoen weer kunnen bieden."
Lukkien rekent erop dat spits Paul Gladon, die zaterdag zijn contract bij Willem II liet ontbinden, op korte termijn aansluit bij FC Emmen.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
2 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
4 uur geleden