Emmen-trainer Lukkien: met één been opgestaan, we leven nog
EMMEN (ANP) - FC Emmen moest er heel lang op wachten, maar dat maakte de eerste overwinning van het seizoen alleen maar mooier voor trainer Dick Lukkien. "Dit geeft een heel goed en voldaan gevoel", zei Lukkien na de zege op PEC Zwolle (3-2). "Zeker omdat we met onze eigen manier van voetballen dikverdiend hebben gewonnen. Menigeen had ons al afgeschreven, maar we zijn nu met één opgestaan. We leven nog."
De laatste zege van Emmen dateerde van 7 maart vorig jaar. Dit seizoen stond de club uit Drenthe na 22 speelrondes nog altijd op nul overwinningen. "We hebben heel veel wedstrijden gespeeld waarin het net niet mee zat", aldus Lukkien. "Dat we kunnen voetballen, dat is wel duidelijk. Maar ergens zijn we het kwijtgeraakt. We hebben de bodem aangeraakt, maar zijn nu weer opgekrabbeld. Nu moeten we terugkomen." Met 9 punten staat Emmen onderaan, maar het verschil met Willem II is teruggebracht tot 4 punten.
Caner Cavlan, de linksback van Emmen, had zijn ploeggenoten eerder in de week een filmpje laten zien van Robin van Persie. "Het ging over een gesprek dat Van Persie met zijn zoontje had", vertelde Cavlan bij ESPN. "Zijn zoontje was teleurgesteld nadat hij een wedstrijd op de bank had gezeten, maar Van Persie zei tegen hem: wil je een loser zijn of een winnaar? Je moet altijd naar jezelf kijken en niet naar de trainer of naar anderen wijzen. Dat heb ik de jongens meegegeven in de kleedkamer. Ik weet niet of het daardoor komt, maar we hebben hier wel enorm hard voor geknokt."
Aanvoerder Michael de Leeuw ziet weer perspectief voor Emmen. "We hebben nog een lange weg te gaan, maar het is heerlijk om weer te winnen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
3 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
20 uur geleden