Emmen-trainer Lukkien: met één been opgestaan, we leven nog
EMMEN (ANP) - FC Emmen moest er heel lang op wachten, maar dat maakte de eerste overwinning van het seizoen alleen maar mooier voor trainer Dick Lukkien. "Dit geeft een heel goed en voldaan gevoel", zei Lukkien na de zege op PEC Zwolle (3-2). "Zeker omdat we met onze eigen manier van voetballen dikverdiend hebben gewonnen. Menigeen had ons al afgeschreven, maar we zijn nu met één opgestaan. We leven nog."
De laatste zege van Emmen dateerde van 7 maart vorig jaar. Dit seizoen stond de club uit Drenthe na 22 speelrondes nog altijd op nul overwinningen. "We hebben heel veel wedstrijden gespeeld waarin het net niet mee zat", aldus Lukkien. "Dat we kunnen voetballen, dat is wel duidelijk. Maar ergens zijn we het kwijtgeraakt. We hebben de bodem aangeraakt, maar zijn nu weer opgekrabbeld. Nu moeten we terugkomen." Met 9 punten staat Emmen onderaan, maar het verschil met Willem II is teruggebracht tot 4 punten.
Caner Cavlan, de linksback van Emmen, had zijn ploeggenoten eerder in de week een filmpje laten zien van Robin van Persie. "Het ging over een gesprek dat Van Persie met zijn zoontje had", vertelde Cavlan bij ESPN. "Zijn zoontje was teleurgesteld nadat hij een wedstrijd op de bank had gezeten, maar Van Persie zei tegen hem: wil je een loser zijn of een winnaar? Je moet altijd naar jezelf kijken en niet naar de trainer of naar anderen wijzen. Dat heb ik de jongens meegegeven in de kleedkamer. Ik weet niet of het daardoor komt, maar we hebben hier wel enorm hard voor geknokt."
Aanvoerder Michael de Leeuw ziet weer perspectief voor Emmen. "We hebben nog een lange weg te gaan, maar het is heerlijk om weer te winnen."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
50 minuten geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
51 minuten geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
4 uur geleden