Emirates ziet pas over 1,5 jaar normalisering vraag
DUBAI (ANP/AFP) - Luchtvaartgigant Emirates ziet pas over anderhalf jaar "min of meer normaal" vliegverkeer terugkeren. De onderneming boekte op de valreep, vlak voor de coronacrisis, nog goede resultaten met nettowinst van 288 miljoen dollar (264 miljoen euro) over het boekingsjaar dat in maart eindigde. Het was 51 miljoen dollar meer dan de voorafgaande periode. Het bedrijf maakt al 32 jaar winst, maar door het gevreesde coronavirus en de reisbeperkingen als gevolg daarvan ligt de luchtvaart nu vrijwel stil.
De baas van moederbedrijf Emirates Group, Ahmed bin Saeed al-Maktoum, zei dat het half februari afgelopen was met de voorspoed. Hij sprak van een "plotseling en enorm wegvallen van de vraag". Het gaat volgens hem zeker 18 maanden duren voor die vraag terugkeert "naar een niveau dat op zijn minst normaal lijkt".
Emirates heeft een vloot van 115 vliegtuigen van het type Airbus A380 en 155 van het type Boeing-777. De Emirates Group is een staatsbedrijf van het emiraat Dubai en is vooral bekend door de luchtvaartmaatschappij (Emirates Airlines) die de grootste van het Midden-Oosten is. De Emirates Group is ook een van de grootste werkgevers in de regio. Er werken meer dan 100.000 mensen.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag geweigerd president Donald Trump toestemming te geven om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve te ontslaan. Daarmee beschermt het hof de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank tegen een ongekende poging van de Republikeinse president.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.
5 uur geleden