Emirates ziet pas over 1,5 jaar normalisering vraag
DUBAI (ANP/AFP) - Luchtvaartgigant Emirates ziet pas over anderhalf jaar "min of meer normaal" vliegverkeer terugkeren. De onderneming boekte op de valreep, vlak voor de coronacrisis, nog goede resultaten met nettowinst van 288 miljoen dollar (264 miljoen euro) over het boekingsjaar dat in maart eindigde. Het was 51 miljoen dollar meer dan de voorafgaande periode. Het bedrijf maakt al 32 jaar winst, maar door het gevreesde coronavirus en de reisbeperkingen als gevolg daarvan ligt de luchtvaart nu vrijwel stil.
De baas van moederbedrijf Emirates Group, Ahmed bin Saeed al-Maktoum, zei dat het half februari afgelopen was met de voorspoed. Hij sprak van een "plotseling en enorm wegvallen van de vraag". Het gaat volgens hem zeker 18 maanden duren voor die vraag terugkeert "naar een niveau dat op zijn minst normaal lijkt".
Emirates heeft een vloot van 115 vliegtuigen van het type Airbus A380 en 155 van het type Boeing-777. De Emirates Group is een staatsbedrijf van het emiraat Dubai en is vooral bekend door de luchtvaartmaatschappij (Emirates Airlines) die de grootste van het Midden-Oosten is. De Emirates Group is ook een van de grootste werkgevers in de regio. Er werken meer dan 100.000 mensen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index woensdag voor het eerst in de geschiedenis de 1100 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die bestaat uit de grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte een niveau aan van 1100,94 punten. Dat is de hoogste stand ooit.
4 minuten geledenTOULOUSE (ANP) - De Franse campingboekingssite Secureholiday heeft te maken gehad met een cyberaanval, waarbij de gegevens van 41.577 Nederlanders zijn gelekt. Dat bevestigt topman Manuel Mirabel van moederbedrijf Ctoutvert aan EenVandaag, dat eerder woensdag over de aanval schreef.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML verwacht nog meer te profiteren van de forse investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) dan eerder voor mogelijk gehouden. Het Veldhovense concern kende een sterk tweede kwartaal en heeft zijn financiële verwachtingen voor heel dit jaar verder opgeschroefd.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De economische groei van China is in het tweede kwartaal vertraagd tot 4,3 procent op jaarbasis, zo bleek woensdag uit officiële cijfers. De groei bleef achter bij de verwachtingen van analisten, die voorspeld hadden dat het bruto binnenlands product (bbp) in het tweede kwartaal (april-juni) met 4,5 procent zou groeien ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen schatten de inflatie veel hoger in dan de daadwerkelijke inflatie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek onder consumenten. De afgelopen jaren is de inflatie rond de 3 procent gebleven, terwijl de zogenoemde gevoelsinflatie ongeveer 8 procent blijft.
2 uur geledenKLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.
6 uur geledenKLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.
9 uur geleden