Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emirates kijkt naar bestelling van wel 150 nieuwe toestellen

Emirates kijkt naar bestelling van wel 150 nieuwe toestellen

ISTANBUL (ANP) - Emirates kijkt naar een order voor wel 100 tot 150 nieuwe toestellen om onder meer de vloot van Airbus A380-superjumbo's bij de luchtvaartmaatschappij te vervangen. Dat zei Emirates-president Tim Clark tegen persbureau Bloomberg op de jaarvergadering van de internationale luchtvaartorganisatie IATA in het Turkse Istanbul.

Volgens Clark kijkt Emirates vooral naar de Airbus A350 en de Boeing 777, maar mogelijk ook naar 787 Dreamliners. De maatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten is van plan de A380 in 2032 helemaal uit de vloot te halen. Nu heeft de maatschappij nog meer dan honderd van die grote toestellen in dienst die Dubai als belangrijkste wereldwijde hub hebben. Emirates vliegt ook op Schiphol.

Clark stelt dat de vraag naar vliegreizen erg sterk is, geholpen door het herstel in de luchtvaartsector van de coronacrisis. Ook veel andere maatschappijen zijn nieuwe vliegtuigen aan het bestellen die efficiënter met brandstofverbruik zijn om zo verouderde toestellen te vervangen. Door die grote vraag zijn er langere wachttijden voor bestellingen bij Airbus en Boeing. Emirates heeft al grote orders uitstaan voor de A350 van Airbus en de 777X en 787-9 van Boeing. Het concern is in juni volgend jaar in Dubai de gastheer voor de tachtigste jaarvergadering van IATA.

Turkish Airlines

Turkish Airlines is op zijn beurt nog een paar maanden af van een definitief besluit over een megaorder voor mogelijk wel zeshonderd nieuwe vliegtuigen, aldus voorzitter Ahmet Bolat. Dat zou een van de grootste bestellingen ooit zijn in de industrie. Turkish Airlines heeft ambitieuze groeiplannen en wil de huidige vloot van 435 toestellen in de komende tien jaar meer dan verdubbelen.

Ook overweegt de Turkse nationale maatschappij om nog dit jaar op meer en verder afgelegen bestemmingen te gaan vliegen, waaronder via Singapore naar Sydney en Melbourne in Australië en ook naar het Amerikaanse Detroit, aldus Bolat.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

2 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

4 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

4 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

5 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

7 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

7 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

7 uur geleden