
Emiraten nemen eerste Arabische vrouwelijke astronaut in dienst
ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben de eerste Arabische vrouw geselecteerd voor een opleiding tot astronaut. De 27-jarige werktuigbouwkundige Nora al-Matrooshi zal dit jaar in de Verenigde Staten deelnemen aan de opleiding voor nieuwe ruimtevaarders van de NASA.
De VAE gebruiken hun ruimteprogramma om hun wetenschappelijke en technologische capaciteiten te ontwikkelen en hun afhankelijkheid van olie te verminderen. In februari bereikte een sonde van de Golfstaat de baan van de planeet Mars. Dat was de eerste interplanetaire expeditie van de Arabische wereld.
De Emiraten hebben plannen om tegen 2024 een maanwagentje te lanceren en ook een plan voor een Mars-nederzetting de komende eeuw. In 2019 was Hazza al-Mansouri de eerste Emirati in de ruimte toen hij naar het internationale ruimtestation vloog.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
10 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
15 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
17 uur geleden