Emir Qatar volgende week naar Nederland, ontmoet koning en Rutte
DEN HAAG (ANP) - De emir van Qatar, Tamim bin Hamad bin al-Thani, brengt volgende week maandag samen met zijn vrouw een officieel bezoek aan Nederland. Hij zal worden ontvangen door koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Vlak voor het vertrek van Mark Rutte uit het Torentje ontmoet de emir ook de demissionair premier.
Ook de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, Jan Anthonie Bruijn en Martin Bosma zullen de emir ontvangen. Verder doet hij mee aan een rondetafelgesprek met topmensen van bedrijven.
Het bezoek zal in het teken staan van de "verdere versterking van de brede relatie" tussen Nederland en Qatar, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Die is de "afgelopen jaren sterk ontwikkeld", onder meer op het gebied van stabiliteit en veiligheid.
Afgelopen najaar ging Rutte op uitnodiging van de emir naar Qatar. Toen ging het over de onderhandelingen tussen Israël en Hamas waar de golfstaat een rol in pakte. Het land speelt volgens de RVD ook een belangrijke rol in de Europese en Nederlandse energiezekerheid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
1 dag geleden