Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emir Qatar valt over houding andere landen: dit is genocide

Emir Qatar valt over houding andere landen: dit is genocide

DOHA (ANP) - De emir van Qatar heeft dinsdag in hoofdstad Doha de internationale gemeenschap ervan beschuldigd "de Palestijnen de rug te hebben toegekeerd". Emir Tamim bin Hamad al-Thani noemde in een toespraak tijdens een bijeenkomst van de Gulf Cooperation Council het "een schande" dat het Israël "al twee maanden lang wordt toegestaan deze gruwelijke misdaden te begaan".

Volgens de 43-jarige leider van de oliestaat, die ook dinsdag weer pleitte voor een permanent staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas, worden er "dubbele standaarden" gehanteerd in het veroordelen van misdaden die landen begaan. Het laten voortduren van het geweld versterkt volgens de emir bovendien "het gevoel van onrechtvaardigheid en het gebrek aan internationale legitimiteit".

De eerder overeengekomen gevechtspauze tussen Israël en Hamas, waarbij onderling ook gegijzelden en gevangen werden uitgeruild, hoopt hij nieuw leven in te blazen. Qatar leidde daar eerder de onderhandelingen voor, samen met onder meer Egypte en de Verenigde Staten. "We zullen ons samen met andere landen blijven inspannen om een permanent staakt-het-vuren tot stand te brengen, om zo alle agressie tegen het Palestijnse volk een halt toe te roepen."

Sinds het begin van de oorlog op 7 oktober kwamen door (lucht)aanvallen van het Israëlische leger zo'n 16.000 Palestijnen om, van wie 70 procent vrouwen en kinderen. Volgens lokale autoriteiten raakten daar inmiddels ook zo'n 42.000 mensen bij gewond. De emir van Qatar noemt dit genocide.

Meer uit Buitenland

New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

58 minuten geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

2 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

6 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

9 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

10 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

10 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

11 uur geleden