Emir Qatar valt over houding andere landen: dit is genocide
DOHA (ANP) - De emir van Qatar heeft dinsdag in hoofdstad Doha de internationale gemeenschap ervan beschuldigd "de Palestijnen de rug te hebben toegekeerd". Emir Tamim bin Hamad al-Thani noemde in een toespraak tijdens een bijeenkomst van de Gulf Cooperation Council het "een schande" dat het Israël "al twee maanden lang wordt toegestaan deze gruwelijke misdaden te begaan".
Volgens de 43-jarige leider van de oliestaat, die ook dinsdag weer pleitte voor een permanent staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas, worden er "dubbele standaarden" gehanteerd in het veroordelen van misdaden die landen begaan. Het laten voortduren van het geweld versterkt volgens de emir bovendien "het gevoel van onrechtvaardigheid en het gebrek aan internationale legitimiteit".
De eerder overeengekomen gevechtspauze tussen Israël en Hamas, waarbij onderling ook gegijzelden en gevangen werden uitgeruild, hoopt hij nieuw leven in te blazen. Qatar leidde daar eerder de onderhandelingen voor, samen met onder meer Egypte en de Verenigde Staten. "We zullen ons samen met andere landen blijven inspannen om een permanent staakt-het-vuren tot stand te brengen, om zo alle agressie tegen het Palestijnse volk een halt toe te roepen."
Sinds het begin van de oorlog op 7 oktober kwamen door (lucht)aanvallen van het Israëlische leger zo'n 16.000 Palestijnen om, van wie 70 procent vrouwen en kinderen. Volgens lokale autoriteiten raakten daar inmiddels ook zo'n 42.000 mensen bij gewond. De emir van Qatar noemt dit genocide.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
8 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
25 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
5 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
11 uur geleden