Emir Qatar valt over houding andere landen: dit is genocide
DOHA (ANP) - De emir van Qatar heeft dinsdag in hoofdstad Doha de internationale gemeenschap ervan beschuldigd "de Palestijnen de rug te hebben toegekeerd". Emir Tamim bin Hamad al-Thani noemde in een toespraak tijdens een bijeenkomst van de Gulf Cooperation Council het "een schande" dat het Israël "al twee maanden lang wordt toegestaan deze gruwelijke misdaden te begaan".
Volgens de 43-jarige leider van de oliestaat, die ook dinsdag weer pleitte voor een permanent staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas, worden er "dubbele standaarden" gehanteerd in het veroordelen van misdaden die landen begaan. Het laten voortduren van het geweld versterkt volgens de emir bovendien "het gevoel van onrechtvaardigheid en het gebrek aan internationale legitimiteit".
De eerder overeengekomen gevechtspauze tussen Israël en Hamas, waarbij onderling ook gegijzelden en gevangen werden uitgeruild, hoopt hij nieuw leven in te blazen. Qatar leidde daar eerder de onderhandelingen voor, samen met onder meer Egypte en de Verenigde Staten. "We zullen ons samen met andere landen blijven inspannen om een permanent staakt-het-vuren tot stand te brengen, om zo alle agressie tegen het Palestijnse volk een halt toe te roepen."
Sinds het begin van de oorlog op 7 oktober kwamen door (lucht)aanvallen van het Israëlische leger zo'n 16.000 Palestijnen om, van wie 70 procent vrouwen en kinderen. Volgens lokale autoriteiten raakten daar inmiddels ook zo'n 42.000 mensen bij gewond. De emir van Qatar noemt dit genocide.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
19 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
53 minuten geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
3 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geleden