Emir Qatar valt over houding andere landen: dit is genocide
DOHA (ANP) - De emir van Qatar heeft dinsdag in hoofdstad Doha de internationale gemeenschap ervan beschuldigd "de Palestijnen de rug te hebben toegekeerd". Emir Tamim bin Hamad al-Thani noemde in een toespraak tijdens een bijeenkomst van de Gulf Cooperation Council het "een schande" dat het Israël "al twee maanden lang wordt toegestaan deze gruwelijke misdaden te begaan".
Volgens de 43-jarige leider van de oliestaat, die ook dinsdag weer pleitte voor een permanent staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas, worden er "dubbele standaarden" gehanteerd in het veroordelen van misdaden die landen begaan. Het laten voortduren van het geweld versterkt volgens de emir bovendien "het gevoel van onrechtvaardigheid en het gebrek aan internationale legitimiteit".
De eerder overeengekomen gevechtspauze tussen Israël en Hamas, waarbij onderling ook gegijzelden en gevangen werden uitgeruild, hoopt hij nieuw leven in te blazen. Qatar leidde daar eerder de onderhandelingen voor, samen met onder meer Egypte en de Verenigde Staten. "We zullen ons samen met andere landen blijven inspannen om een permanent staakt-het-vuren tot stand te brengen, om zo alle agressie tegen het Palestijnse volk een halt toe te roepen."
Sinds het begin van de oorlog op 7 oktober kwamen door (lucht)aanvallen van het Israëlische leger zo'n 16.000 Palestijnen om, van wie 70 procent vrouwen en kinderen. Volgens lokale autoriteiten raakten daar inmiddels ook zo'n 42.000 mensen bij gewond. De emir van Qatar noemt dit genocide.
Meer uit Buitenland
AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
4 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
9 uur geleden