Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emir Qatar eerste staatshoofd in Damascus sinds val Assad

Emir Qatar eerste staatshoofd in Damascus sinds val Assad

DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in Damascus de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, ontvangen. De emir is het eerste staatshoofd dat Syrië bezoekt sinds de val van de dictatuur van Bashar al-Assad op 8 december.

Qatar steunde radicaal-soennitische strijdgroepen die tegen het regime van Assad vochten na het uitbreken van de burgeroorlog in 2011. Zij verdreven Assads bewind begin december. Qatar sloot de ambassade in Damascus in 2011, maar heeft deze inmiddels heropend. Het is de tweede heropende ambassade van landen die de banden met Assad verbraken. De eerste was die van Turkije. Twee weken geleden bezocht de premier van Qatar Damascus en beloofde hulp bij de wederopbouw van het land.

Al-Sharaa krijgt veel buitenlands bezoek. Zo hebben onder meer Duitsland, de EU, Frankrijk en Turkije diplomaten gestuurd. Deze week waren er ook gasten uit Rusland, dat de regimes van Assad en diens vader Hafez al-Assad heeft gesteund. In 1971 kreeg de Sovjet-Unie een marinebasis aan de Syrische kust onder het bewind van Hafez al-Assad.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

50 minuten geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

1 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

1 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

5 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

6 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

10 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

12 uur geleden