Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emir Qatar eerste staatshoofd in Damascus sinds val Assad

Emir Qatar eerste staatshoofd in Damascus sinds val Assad

DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in Damascus de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, ontvangen. De emir is het eerste staatshoofd dat Syrië bezoekt sinds de val van de dictatuur van Bashar al-Assad op 8 december.

Qatar steunde radicaal-soennitische strijdgroepen die tegen het regime van Assad vochten na het uitbreken van de burgeroorlog in 2011. Zij verdreven Assads bewind begin december. Qatar sloot de ambassade in Damascus in 2011, maar heeft deze inmiddels heropend. Het is de tweede heropende ambassade van landen die de banden met Assad verbraken. De eerste was die van Turkije. Twee weken geleden bezocht de premier van Qatar Damascus en beloofde hulp bij de wederopbouw van het land.

Al-Sharaa krijgt veel buitenlands bezoek. Zo hebben onder meer Duitsland, de EU, Frankrijk en Turkije diplomaten gestuurd. Deze week waren er ook gasten uit Rusland, dat de regimes van Assad en diens vader Hafez al-Assad heeft gesteund. In 1971 kreeg de Sovjet-Unie een marinebasis aan de Syrische kust onder het bewind van Hafez al-Assad.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

27 minuten geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

4 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

4 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

4 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

5 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

6 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

7 uur geleden