Emir Qatar eerste staatshoofd in Damascus sinds val Assad
DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in Damascus de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, ontvangen. De emir is het eerste staatshoofd dat Syrië bezoekt sinds de val van de dictatuur van Bashar al-Assad op 8 december.
Qatar steunde radicaal-soennitische strijdgroepen die tegen het regime van Assad vochten na het uitbreken van de burgeroorlog in 2011. Zij verdreven Assads bewind begin december. Qatar sloot de ambassade in Damascus in 2011, maar heeft deze inmiddels heropend. Het is de tweede heropende ambassade van landen die de banden met Assad verbraken. De eerste was die van Turkije. Twee weken geleden bezocht de premier van Qatar Damascus en beloofde hulp bij de wederopbouw van het land.
Al-Sharaa krijgt veel buitenlands bezoek. Zo hebben onder meer Duitsland, de EU, Frankrijk en Turkije diplomaten gestuurd. Deze week waren er ook gasten uit Rusland, dat de regimes van Assad en diens vader Hafez al-Assad heeft gesteund. In 1971 kreeg de Sovjet-Unie een marinebasis aan de Syrische kust onder het bewind van Hafez al-Assad.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
1 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
2 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
3 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
6 uur geleden