Emir Qatar eerste staatshoofd in Damascus sinds val Assad
DAMASCUS (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in Damascus de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, ontvangen. De emir is het eerste staatshoofd dat Syrië bezoekt sinds de val van de dictatuur van Bashar al-Assad op 8 december.
Qatar steunde radicaal-soennitische strijdgroepen die tegen het regime van Assad vochten na het uitbreken van de burgeroorlog in 2011. Zij verdreven Assads bewind begin december. Qatar sloot de ambassade in Damascus in 2011, maar heeft deze inmiddels heropend. Het is de tweede heropende ambassade van landen die de banden met Assad verbraken. De eerste was die van Turkije. Twee weken geleden bezocht de premier van Qatar Damascus en beloofde hulp bij de wederopbouw van het land.
Al-Sharaa krijgt veel buitenlands bezoek. Zo hebben onder meer Duitsland, de EU, Frankrijk en Turkije diplomaten gestuurd. Deze week waren er ook gasten uit Rusland, dat de regimes van Assad en diens vader Hafez al-Assad heeft gesteund. In 1971 kreeg de Sovjet-Unie een marinebasis aan de Syrische kust onder het bewind van Hafez al-Assad.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
6 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
30 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
49 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
2 uur geleden