Emir Qatar bedankt president Al-Sisi voor bereiken gevechtspauze
DOHA (ANP) - De emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, heeft de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bedankt voor de inspanningen van Egypte voor het bereiken van een akkoord tussen Israël en Hamas. Dit deed de 43-jarige emir in een bericht op X.
De strijdende partijen kwamen vorige week een vier dagen durende gevechtspauze overeen, waarbij ook afgesproken werd om vijftig gijzelaars die Hamas sinds 7 oktober gevangen hield uit te ruilen voor 150 Palestijnse gevangenen.
De emir bedankt Al-Sisi voor "zijn inspanningen", waardeert de "vruchtbare samenwerking" tussen beide landen en besluit zijn bericht met het voornemen om zich samen in te blijven spannen voor "rechtvaardige en duurzame vrede in Palestina".
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas zijn in het bijzonder Qatar en Egypte nauw betrokken bij onderhandelingen met beide partijen. Deze gaan over het verstrekken van (nood)hulp aan de Gazastrook en blijken sinds kort ook succesvol met het bewerkstelligen van de eerder overeengekomen gevechtspauze. Deze eindigt in principe maandag, maar kan een aantal keren met een dag worden verlengd.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
14 minuten geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
39 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
43 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
1 uur geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
1 uur geleden