Emir Qatar bedankt president Al-Sisi voor bereiken gevechtspauze
DOHA (ANP) - De emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, heeft de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bedankt voor de inspanningen van Egypte voor het bereiken van een akkoord tussen Israël en Hamas. Dit deed de 43-jarige emir in een bericht op X.
De strijdende partijen kwamen vorige week een vier dagen durende gevechtspauze overeen, waarbij ook afgesproken werd om vijftig gijzelaars die Hamas sinds 7 oktober gevangen hield uit te ruilen voor 150 Palestijnse gevangenen.
De emir bedankt Al-Sisi voor "zijn inspanningen", waardeert de "vruchtbare samenwerking" tussen beide landen en besluit zijn bericht met het voornemen om zich samen in te blijven spannen voor "rechtvaardige en duurzame vrede in Palestina".
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas zijn in het bijzonder Qatar en Egypte nauw betrokken bij onderhandelingen met beide partijen. Deze gaan over het verstrekken van (nood)hulp aan de Gazastrook en blijken sinds kort ook succesvol met het bewerkstelligen van de eerder overeengekomen gevechtspauze. Deze eindigt in principe maandag, maar kan een aantal keren met een dag worden verlengd.
Meer uit Buitenland
CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
5 uur geleden