Emir Qatar bedankt president Al-Sisi voor bereiken gevechtspauze
DOHA (ANP) - De emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, heeft de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bedankt voor de inspanningen van Egypte voor het bereiken van een akkoord tussen Israël en Hamas. Dit deed de 43-jarige emir in een bericht op X.
De strijdende partijen kwamen vorige week een vier dagen durende gevechtspauze overeen, waarbij ook afgesproken werd om vijftig gijzelaars die Hamas sinds 7 oktober gevangen hield uit te ruilen voor 150 Palestijnse gevangenen.
De emir bedankt Al-Sisi voor "zijn inspanningen", waardeert de "vruchtbare samenwerking" tussen beide landen en besluit zijn bericht met het voornemen om zich samen in te blijven spannen voor "rechtvaardige en duurzame vrede in Palestina".
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas zijn in het bijzonder Qatar en Egypte nauw betrokken bij onderhandelingen met beide partijen. Deze gaan over het verstrekken van (nood)hulp aan de Gazastrook en blijken sinds kort ook succesvol met het bewerkstelligen van de eerder overeengekomen gevechtspauze. Deze eindigt in principe maandag, maar kan een aantal keren met een dag worden verlengd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
8 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
14 uur geleden