Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Emir Qatar bedankt president Al-Sisi voor bereiken gevechtspauze

Emir Qatar bedankt president Al-Sisi voor bereiken gevechtspauze

DOHA (ANP) - De emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, heeft de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bedankt voor de inspanningen van Egypte voor het bereiken van een akkoord tussen Israël en Hamas. Dit deed de 43-jarige emir in een bericht op X.

De strijdende partijen kwamen vorige week een vier dagen durende gevechtspauze overeen, waarbij ook afgesproken werd om vijftig gijzelaars die Hamas sinds 7 oktober gevangen hield uit te ruilen voor 150 Palestijnse gevangenen.

De emir bedankt Al-Sisi voor "zijn inspanningen", waardeert de "vruchtbare samenwerking" tussen beide landen en besluit zijn bericht met het voornemen om zich samen in te blijven spannen voor "rechtvaardige en duurzame vrede in Palestina".

Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas zijn in het bijzonder Qatar en Egypte nauw betrokken bij onderhandelingen met beide partijen. Deze gaan over het verstrekken van (nood)hulp aan de Gazastrook en blijken sinds kort ook succesvol met het bewerkstelligen van de eerder overeengekomen gevechtspauze. Deze eindigt in principe maandag, maar kan een aantal keren met een dag worden verlengd.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: EU moet wereld van pure macht accepteren

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".

47 minuten geleden
Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

1 uur geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

2 uur geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

2 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

3 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

8 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

8 uur geleden