Emegha nieuwkomer in voorlopige selectie Jong Oranje voor EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi van Jong Oranje heeft 32 spelers opgenomen in de voorlopige selectie voor het komende EK in Georgië en Roemenië. Aanvaller Emanuel Emegha van het Oostenrijkse Sturm Graz is de enige speler die nog niet eerder bij de voorselectie zat. Van de Looi maakt op 29 mei zijn definitieve selectie bekend.
Landskampioen Feyenoord levert twee spelers: Quinten Timber en Quilindschy Hartman. Van Ajax komen Devyne Rensch en Kenneth Taylor. Ryan Gravenberch, die bij Bayern München geen basisplaats heeft, is ook opgenomen in de voorselectie, evenals topscorer Thijs Dallinga van Toulouse en spits Sydney van Hooijdonk van sc Heerenveen.
Jong Oranje reist op maandag 12 juni af naar Oostenrijk. Daar belegt het team een trainingskamp in voorbereiding op het EK. Op woensdag 14 juni speelt Jong Oranje nog een laatste oefenwedstrijd tegen het olympisch elftal van Japan in het Oostenrijkse Wiener Neustadt. De eerste wedstrijd op het EK is tegen België op woensdag 21 juni in Tbilisi.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
24 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
38 minuten geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
40 minuten geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
12 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
15 uur geleden