Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EMA geeft groen licht voor coronavaccin Pfizer en BioNTech

EMA geeft groen licht voor coronavaccin Pfizer en BioNTech

AMSTERDAM (ANP) - Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) oordeelt positief over het coronavaccin dat BioNTech en Pfizer samen hebben ontwikkeld. Met de goedkeuring is een cruciale stap gezet naar toelating van dit eerste coronavaccin tot de Europese Unie.

De Europese Commissie moet het definitieve besluit over de toelating nog nemen. Voorzitter Ursula von der Leyen verwacht dat de commissie dat maandagavond nog doet. "Dit is een beslissend moment voor onze inspanningen om een veilig en effectief vaccin te kunnen leveren aan Europeanen. We zullen nu snel reageren. Ik verwacht een commissiebesluit tegen de avond", aldus de Duitse. Eerder was sprake van een besluit "binnen twee dagen" na het oordeel van het EMA.

Het comité dat maandag groen licht gaf, kwam online bijeen. Aan de bespreking namen vertegenwoordigers van de medicijnautoriteiten van alle 27 EU-lidstaten deel. Zij waren het allemaal eens over de hoofdconclusie: de voordelen wegen zwaarder dan de nadelen. De beoordelaars bevestigen nog eens dat het vaccin voor 95 procent effectief is.

Sterke wetenschappelijke basis

Het vaccin is goedgekeurd voor gebruik bij mensen van zestien jaar en ouder. Bestuursvoorzitter Emer Cooke van het EMA zei dat er nu "een sterke wetenschappelijke basis" is om de vaccinaties te laten beginnen. Ze noemt de uitzonderlijke snelle goedkeuring een "historische wetenschappelijke prestatie". De komst van het vaccin is "een significante stap vooruit in ons gevecht tegen de pandemie".

Voor de werkzaamheid en veiligheid van het vaccin is overtuigend bewijs geleverd, zegt Cooke. Ze benadrukt dat het aan de hoogste eisen voldoet. "Veiligheid is onze eerste prioriteit", benadrukte Cooke. Het is van groot belang dat het publiek goed wordt geïnformeerd over het vaccin. Alle gegevens erover worden gepubliceerd.

Niet voorbij

De EMA-topvrouw waarschuwt dat de pandemie hiermee nog niet zomaar voorbij is. "We hebben meer vaccins nodig." Ook blijft het cruciaal dat mensen zich aan voorzorgsmaatregelen blijven houden om verspreiding van het virus tegen te gaan. "Draag maskers, was je handen en houd afstand van elkaar."

Cooke ging ook nog kort in op de nieuwe coronavariant die in het Verenigd Koninkrijk rondgaat en die volgens Britse wetenschappers een stuk besmettelijker is dan eerdere varianten van het virus. Ze zei dat niets erop wijst dat het vaccin de relatief nieuwe variant minder goed zou voorkomen.

Diverse landen gingen de EU voor. Het vaccin van BioNTech en Pfizer is al goedgekeurd in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Canada, Zwitserland, Israël, Singapore en Bahrein.

Meer uit Binnenland

Politie: beelden arrestatie Balgoij na geweld Overasselt zijn nep

BALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".

1 uur geleden
Onderzoek ME bij Overasselt afgerond: meerdere wapens gevonden

OVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.

1 uur geleden
Meer dan 10.000 euro opgehaald voor doodgeschoten man Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.

1 uur geleden
Tekort studentenhuisvesting hoog ondanks nieuwbouw

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."

3 uur geleden
Heumen besluit donderdag over sluiting huis Overasselt na geweld

HEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.

4 uur geleden
Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

4 uur geleden
Politie vindt verdachte tas bij zoekactie na geweld Overasselt

WIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.

6 uur geleden