Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EMA: derde prik in Duitsland na Janssenvaccin niet nodig

EMA: derde prik in Duitsland na Janssenvaccin niet nodig

AMSTERDAM (ANP) - Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) ziet geen bewijzen voor de noodzaak om mensen met het Janssenvaccin een derde prik te geven. Wel mogen Europese lidstaten zelf besluiten of ze de extra prik tóch nodig achten, zoals Duitsland eerder al besloot.

In Duitsland moeten mensen met Janssen minstens twee keer gevaccineerd zijn om te gelden als volledig gevaccineerd. Om toegang te krijgen tot horeca of musea moeten mensen bovendien nog de boosterprik hebben ontvangen. Volgens de Europese regels is één prik met Janssen en een aanvullende boosterprik voldoende.

Het EMA benadrukt donderdag in een persconferentie dat de autoriteit Janssen heeft goedgekeurd als vaccin waarbij één dosis voldoende is voor volledige vaccinatie. Een tweede dosis geldt als de boosterprik. "Dit is gebaseerd op verschillende onderzoeken", vertelt Marco Cavaleri, hoofd vaccinatiestrategie van de Europese vaccinwaakhond. "We houden toekomstig onderzoek in de gaten om te zien of later meerdere prikken nodig zijn."

Europese regels

Het Nederlandse ministerie van Volksgezondheid heeft laten weten de algemene Europese regels aan te houden. Bovendien is het in Nederland nog niet mogelijk om een tweede boosterprik te halen, die mensen die eerder één enkele prik met Janssen kregen nodig hebben voor een bezoek aan Duitsland.

"Dat komt door de richtlijnen die een termijn van minimaal drie maanden na de eerste booster voorschrijven, voordat de tweede booster gegeven kan worden", aldus het ministerie. Door de recente boostercampagne in Nederland is deze termijn nog niet verstreken. Zorgminister Ernst Kuipers heeft de Gezondheidsraad wel om advies gevraagd over extra boostervaccinaties in de toekomst.

Meer uit Gezond

Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

21 uur geleden
Handchirurgen: verdubbeling van amputaties door illegaal vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".

3 dagen geleden
Arbodiensten: meeste ziekteverzuim in 2025 door stress en griep

UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.

6 dagen geleden
Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

1 week geleden
NPV teleurgesteld in meerderheid voor initiatiefwet embryokweek

VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.

1 week geleden
Zuyderland: in 2031 vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen

HEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.

1 week geleden
Artsen vragen in brief aan informateur om PFAS-verbod

DEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.

1 week geleden