Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EMA buigt zich over boosterprik Moderna

EMA buigt zich over boosterprik Moderna

AMSTERDAM (ANP) - Het comité voor geneesmiddelen voor menselijk gebruik (CHMP) van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) komt maandag bijeen om zich te buigen over de vraag of het vaccin van Moderna gebruikt kan worden voor een zogenoemde 'boosterprik'. Het Moderna-vaccin mag al wel gebruikt worden om mensen met een ernstige afweerstoornis een extra prik te geven.

Voor een oordeel over gebruik van Moderna als boosterprik voor een breder publiek moesten nog extra gegevens worden bekeken. Het vaccin van Pfizer/BioNTech mag al gebruikt worden voor een boosterprik voor volwassenen.

Het kan zijn dat de afweer door vaccins tegen het coronavirus na een tijd afzwakt. Het RIVM houdt dit in de gaten. Een boosterprik kan helpen de afweer weer op peil te krijgen.

EMA verwacht binnenkort ook data van vaccinmaker Janssen, waarmee het geneesmiddelenbureau kan oordelen over een boosterprik met dat middel.

Meer uit Binnenland

Schouten wil niks kwijt over betogers die herdenking verstoorden

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.

19 minuten geleden
Ambassadeur Israël boos over 'antisemitische' cartoon Sigmund

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.

43 minuten geleden
Kennisinstituut na hittegolf van juni: landelijk crisisplan nodig

ARNHEM (ANP) - Nederland is onvoldoende voorbereid op crisissituaties die door extreme hitte worden veroorzaakt. Dat schrijft het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV) op basis van een eerste en korte analyse van de hittegolf van eind juni. Het pleit voor een landelijk crisisplan voor hitte.

49 minuten geleden
Voorlopig geen extra landelijke droogtemaatregelen nodig

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanhoudende droogte en de steeds lagere wateraanvoer uit de grote rivieren is het voorlopig niet nodig om extra landelijke of bovenregionale maatregelen te nemen. Dat melden diverse ministeries, Rijkswaterstaat, de Unie van Waterschappen en de drinkwaterbedrijven na hun wekelijkse overleg, waarin ze de situatie rond de droogte bespreken. Sinds half juli is sprake van een watertekort in Nederland.

1 uur geleden
Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

LOBITH (ANP) - De Rijn heeft nog nooit zo laag gestaan. Op donderdag werd bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenkomt, een waterpeil gemeten van 6,47 meter boven NAP, laten data van Rijkswaterstaat zien. Daarmee is het laagterecord van 6,48 meter uit augustus 2022 verbroken. De metingen begonnen in 1866.

1 uur geleden
Ook in hoger beroep vrijspraak in oude verdwijningszaak Zutphen

ARNHEM (ANP) - Een 64-jarige man uit Zutphen is ook in hoger beroep vrijgesproken van de moord op Duncan Zwakke. De 31-jarige Zwakke werd voor het laatst gezien op 17 oktober 1989 in het centrum van Zutphen en verdween daarna spoorloos. Het slachtoffer zou in de kelder van een pand aan de Nieuwstad in de Gelderse stad op gruwelijke wijze zijn omgebracht. Zijn lichaam is nooit gevonden.

1 uur geleden
Herdenking deportatie Joodse Rotterdammers verstoord door betogers

ROTTERDAM (ANP) - De jaarlijkse herdenking in Rotterdam van de in de Tweede Wereldoorlog gedeporteerde Joodse Rotterdammers is verstoord door een aantal betogers en korte tijd stilgelegd, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden