EMA: beschikbare vaccins werken goed tegen coronavarianten
AMSTERDAM (ANP) - Alle vier de coronavaccins die tot nu toe zijn goedgekeurd, lijken goed te beschermen tegen de virusvarianten die het meest voorkomen in Europa. "Wel is het belangrijk om waakzaam te blijven", zei bestuurder Noël Wathion van de Europese toezichthouder voor vaccins, het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA).
De belangrijkste variant die nu in Europa rondgaat, is de Delta-variant. Die werd eerder de Indiase variant genoemd, omdat hij in India is ontdekt. In Groot-Brittannië is de mutatie bij tienduizenden mensen vastgesteld. Ook in landen als Duitsland, België, Spanje, Italië en Frankrijk is de variant opgedoken. In Nederland zijn 27 gevallen bekend, maar omdat dit met steekproeven wordt onderzocht, kan het werkelijke aantal hoger liggen. In India gaat inmiddels ook een mutatie van de mutatie rond, die nog krachtiger is. Deze variant wordt Delta-plus genoemd.
Andere veelvoorkomende mutaties zijn de Alpha-variant (voorheen de Britse variant), de Beta-variant (voorheen de Zuid-Afrikaanse variant) en de Gamma-variant (voorheen de Braziliaanse variant).
De vier beschikbare vaccins zijn Comirnaty (ontwikkeld door Pfizer en BioNTech), Vaxzevria (van AstraZeneca) en de vaccins van Moderna en Janssen.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.
3 weken geledenAMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.
3 weken geledenUTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.
4 weken geleden