Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elzinga stopt als handboogschutter en wordt bondscoach

Elzinga stopt als handboogschutter en wordt bondscoach

ARNHEM (ANP) - Peter Elzinga stopt op 39-jarige leeftijd met handboogschieten en gaat door als bondscoach. Elzinga maakte jaren deel uit van de Nederlandse selectie. Bij de WK van vorig jaar in Den Bosch veroverde Elzinga met Mike Schloesser en Sil Pater brons op het niet-olympische onderdeel compound.

Elzinga ontving vanwege zijn jarenlang verdiensten voor de Nederlandse handboogsport al de Gouden Bondsspeld. "Ik heb altijd met veel plezier geschoten", zegt Elzinga. "Ik kijk er naar uit om mijn kennis en ervaring nu over te brengen aan de Nederlandse top en de toekomstige generaties die al op de deur rammelen."

De gelouterde schutter vervangt Emiel Custers, die een rol krijgt bij sportkoepel NOC*NSF. Elzinga sluit aan bij de bondscoaches Ron van der Hoff en Jacqueline van Rozendaal.

Meer uit Sport

Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

12 minuten geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

17 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

1 dag geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

1 dag geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

1 dag geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

1 dag geleden