Elon Musk zegt te twijfelen of overnamepoging Twitter slaagt
VANCOUVER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk twijfelt of zijn overnamepoging van Twitter gaat slagen. Dat zei de topman van Tesla op een evenement in Vancouver. De opmerkingen volgen uren nadat de rijkste persoon ter wereld zijn bod op het socialemediabedrijf openbaarde.
Musk zei dat hij een plan B heeft als Twitter zijn aanbod afwijst. Daarover trad hij niet in detail. Musk biedt 54,20 dollar per aandeel, wat neerkomt op een prijs van ruim 43 miljard dollar (39 miljard euro) voor het hele bedrijf. Om dat te bekostigen zou hij onder meer een deel van zijn aandelen in Tesla kunnen verkopen. Dat zou de waarde van de elektrische autobouwer wel negatief kunnen beïnvloeden.
Eerder werd al bekend dat Musk zich voor 9 procent had ingekocht in Twitter, waardoor hij al de grootste aandeelhouder van het bedrijf is geworden. Musk gebruikt Twitter vaak en heeft 81 miljoen volgers. Daarmee staat hij op de achtste plaats van meest gevolgde twitteraars.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.
29 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.
2 uur geleden