Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk verhoogt met een tweet fors de waarde van dogecoin

Elon Musk verhoogt met een tweet fors de waarde van dogecoin

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunt dogecoin is vrijdag fors gestegen. Die stijging volgde op een bericht van Tesla-topman Elon Musk op Twitter. Hij maakte bekend dat het voortaan mogelijk is om met dogecoin fanartikelen te kopen van het automerk. Het kan daarbij bijvoorbeeld gaan om kleding met het logo van Tesla en miniatuurautootjes.

Vorige maand maakte Musk al bekend dat er werd getest met het accepteren van dogecoin als betaalmiddel voor bepaalde producten. Daarop reageerde de koers van de digitale munt ook al sterk. In reactie op de nieuwste tweet van Musk is de waarde van dogecoin ruim 17 procent gestegen in de afgelopen 24 uur tot meer dan 0,19 dollar. Andere cryptomunten zoals bitcoin en ether bleven relatief vlak.

Dogecoin is vernoemd naar een meme, een type grappig plaatje dat op internet rondgaat. Bij het doge-meme uit 2013 wordt een plaatje van een shiba inu, een hond van een Japans ras, voorzien van grappig bedoelde teksten die bewust grammaticaal niet kloppen. Bovendien worden de teksten in een lettertype geschreven dat alom wordt gehaat en belachelijk wordt gemaakt op internet.

Dogecoin wordt al tijden gepromoot door Musk. De miljardair is in het verleden in opspraak geraakt wegens zijn twittergedrag. Zo stuurde hij in 2018 een tweet waarin hij ten onrechte beweerde dat Tesla van de beurs zou worden gehaald. Het bericht, waarin hij bovendien stelde dat de financiering rond was, leverde hem een boete bij beurswaakhond SEC op wegens misleiding van beleggers. Ook moest hij zijn functie als voorzitter van Tesla opgeven.

Meer uit Financieel

Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

16 minuten geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

32 minuten geleden
Werkgeversclubs noemen vertragen Mercosur-deal onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.

58 minuten geleden
Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

1 uur geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

1 uur geleden
ECB-president liep weg bij diner waar minister VS EU kleineerde

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.

2 uur geleden
Wall Street opent hoger na forse verliesbeurt om Groenland-ruzie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.

2 uur geleden