Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk: Trump mag terug op platform

Elon Musk: Trump mag terug op platform

SAN FRANCISCO (ANP) - Ruim 7,5 miljoen gebruikers van berichtendienst Twitter hebben gestemd voor een terugkeer van de verbannen voormalige VS-president Donald Trump op het platform. Een dag eerder had Elon Musk, de nieuwe eigenaar van Twitter, gebruikers daartoe de kans gegeven middels een peiling die hij via zijn eigen account online zette.

In de 24 uur dat de poll heeft gelopen brachten iets meer dan 15 miljoen Twitteraars een stem uit. Van hen stemde 51,8 procent voor, waar 48,2 procent liever heeft dat Trump wegblijft van Twitter. "Het volk heeft gesproken. Trump wordt in ere hersteld. Vox Populi, Vox Dei", schreef Musk op Twitter, gebruik makend van een Latijnse uitdrukking die "de stem van het volk is de stem van God" betekent.

Trump werd van het sociale medium verbannen nadat zijn aanhangers op 6 januari 2021 het Capitool bestormden. De Republikein, die onlangs zijn deelname aan de presidentsverkiezing van 2024 bevestigde, gaf op zaterdag zelf te kennen dat hij mogelijk niet terug wil naar Twitter. "Twitter heeft veel problemen", zei hij tijdens een videoboodschap voor een bijeenkomst van de conservatieve groep Republican Jewish Coalition in Las Vegas. Liever houdt hij het bij zijn Twitter-kopie Truth Social, zei Trump.

Twitter zei vorig jaar Trump van het platform te hebben gegooid "vanwege het risico van verder aanzetten tot geweld" nadat zijn aanhangers het Amerikaanse parlement hadden bestormd. Die probeerden te voorkomen dat de uitslag van de presidentsverkiezingen, die door Joe Biden waren gewonnen, werd bekrachtigd. In mei dit jaar verwierp een rechter in San Francisco nog de claim van zijn advocaten dat het verbod in strijd was met de vrijheid van meningsuiting.

Trump had meer dan tachtig miljoen volgers op Twitter. Op Truth Social zijn het er slechts een paar miljoen en dat platform kampt bovendien met financiële problemen.

Meer uit Buitenland

VS-minister verwacht verkiezingen Venezuela binnen 2 jaar

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."

35 minuten geleden
VN-mensenrechtencommissaris pleit voor vrijlating Lai

GENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.

1 uur geleden
Aanklagers Kosovotribunaal eisen 45 jaar voor oud-president Thaçi

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.

2 uur geleden
Dodental door instorten gebouwen in Libanese Tripoli stijgt

TRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.

2 uur geleden
Premier Japan na monsterzege: draagvlak voor grote veranderingen

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.

2 uur geleden
William en Catherine verontrust door onthullingen kwestie-Epstein

LONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.

2 uur geleden
Protesten in Australië bij bezoek president Israël na aanslag

SYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.

2 uur geleden