Elon Musk: Trump mag terug op platform
SAN FRANCISCO (ANP) - Ruim 7,5 miljoen gebruikers van berichtendienst Twitter hebben gestemd voor een terugkeer van de verbannen voormalige VS-president Donald Trump op het platform. Een dag eerder had Elon Musk, de nieuwe eigenaar van Twitter, gebruikers daartoe de kans gegeven middels een peiling die hij via zijn eigen account online zette.
In de 24 uur dat de poll heeft gelopen brachten iets meer dan 15 miljoen Twitteraars een stem uit. Van hen stemde 51,8 procent voor, waar 48,2 procent liever heeft dat Trump wegblijft van Twitter. "Het volk heeft gesproken. Trump wordt in ere hersteld. Vox Populi, Vox Dei", schreef Musk op Twitter, gebruik makend van een Latijnse uitdrukking die "de stem van het volk is de stem van God" betekent.
Trump werd van het sociale medium verbannen nadat zijn aanhangers op 6 januari 2021 het Capitool bestormden. De Republikein, die onlangs zijn deelname aan de presidentsverkiezing van 2024 bevestigde, gaf op zaterdag zelf te kennen dat hij mogelijk niet terug wil naar Twitter. "Twitter heeft veel problemen", zei hij tijdens een videoboodschap voor een bijeenkomst van de conservatieve groep Republican Jewish Coalition in Las Vegas. Liever houdt hij het bij zijn Twitter-kopie Truth Social, zei Trump.
Twitter zei vorig jaar Trump van het platform te hebben gegooid "vanwege het risico van verder aanzetten tot geweld" nadat zijn aanhangers het Amerikaanse parlement hadden bestormd. Die probeerden te voorkomen dat de uitslag van de presidentsverkiezingen, die door Joe Biden waren gewonnen, werd bekrachtigd. In mei dit jaar verwierp een rechter in San Francisco nog de claim van zijn advocaten dat het verbod in strijd was met de vrijheid van meningsuiting.
Trump had meer dan tachtig miljoen volgers op Twitter. Op Truth Social zijn het er slechts een paar miljoen en dat platform kampt bovendien met financiële problemen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, verwacht dat mogelijk binnen een maand vooruitgang kan worden geboekt met het ontwapenen van Hamas en het uitvoeren van een vredesplan voor Gaza. Hij zei dat tegen Fox News, na een overleg met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël en de zogenoemde Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump hebben een deelakkoord gesloten rond een vredesplan voor Gaza, melden de Vredesraad en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Netanyahu gaat het om een akkoord over werkgroepen die hun werk moeten doen "voordat er wederopbouw plaatsvindt in Gaza".
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische oppositiepartij Jabloko blijft uitgesloten van deelname aan de parlementsverkiezingen in september. Het hooggerechtshof heeft dat bepaald, nadat de anti-oorlogspartij een hoger beroep had aangespannen.
7 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten ondervragen NAVO-bondgenoten inderdaad over hun steun voor Amerikaanse doelstellingen, zegt Finland. Ze hebben een vragenlijst gekregen over bijvoorbeeld Amerikaans optreden in het Midden-Oosten en het kopen van Amerikaanse wapens, op een moment dat de VS nadenken of en waar uit Europa ze beschermende troepen willen weghalen.
9 uur geledenCEUTA (ANP) - Spanje gaat 1500 tijdelijke opvangplekken voor migranten verzorgen in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko, zegt migratieminister Elma Saiz volgens persbureau EFE. Eind juli staken daar tienduizenden mensen de grens over, van wie er nog 5000 tot 8000 zouden zijn achtergebleven. Zondag demonstreerden honderden van hen tegen de omstandigheden waarin zij nu leven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen Oman "helemaal kapot bombarderen" als het land in de weg staat bij het conflict met Iran in de Straat van Hormuz. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump tegen tv-zender Fox News. Oman en Iran onderhandelen over een veilige doorgang in de belangrijke zeestraat.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het zogenoemde memorandum van overeenstemming met de Verenigde Staten "irrelevant" is sinds de Amerikanen het schonden. De deadline van zestig dagen voor verdere gesprekken die maandag afloopt, is daarmee ook niet van belang, zegt de woordvoerder volgens Al Jazeera.
10 uur geleden