Elon Musk: Trump mag terug op platform
SAN FRANCISCO (ANP) - Ruim 7,5 miljoen gebruikers van berichtendienst Twitter hebben gestemd voor een terugkeer van de verbannen voormalige VS-president Donald Trump op het platform. Een dag eerder had Elon Musk, de nieuwe eigenaar van Twitter, gebruikers daartoe de kans gegeven middels een peiling die hij via zijn eigen account online zette.
In de 24 uur dat de poll heeft gelopen brachten iets meer dan 15 miljoen Twitteraars een stem uit. Van hen stemde 51,8 procent voor, waar 48,2 procent liever heeft dat Trump wegblijft van Twitter. "Het volk heeft gesproken. Trump wordt in ere hersteld. Vox Populi, Vox Dei", schreef Musk op Twitter, gebruik makend van een Latijnse uitdrukking die "de stem van het volk is de stem van God" betekent.
Trump werd van het sociale medium verbannen nadat zijn aanhangers op 6 januari 2021 het Capitool bestormden. De Republikein, die onlangs zijn deelname aan de presidentsverkiezing van 2024 bevestigde, gaf op zaterdag zelf te kennen dat hij mogelijk niet terug wil naar Twitter. "Twitter heeft veel problemen", zei hij tijdens een videoboodschap voor een bijeenkomst van de conservatieve groep Republican Jewish Coalition in Las Vegas. Liever houdt hij het bij zijn Twitter-kopie Truth Social, zei Trump.
Twitter zei vorig jaar Trump van het platform te hebben gegooid "vanwege het risico van verder aanzetten tot geweld" nadat zijn aanhangers het Amerikaanse parlement hadden bestormd. Die probeerden te voorkomen dat de uitslag van de presidentsverkiezingen, die door Joe Biden waren gewonnen, werd bekrachtigd. In mei dit jaar verwierp een rechter in San Francisco nog de claim van zijn advocaten dat het verbod in strijd was met de vrijheid van meningsuiting.
Trump had meer dan tachtig miljoen volgers op Twitter. Op Truth Social zijn het er slechts een paar miljoen en dat platform kampt bovendien met financiële problemen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
2 uur geledenTAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
3 uur geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.
6 uur geledenDUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.
6 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.
8 uur geleden