Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk stapt zelf naar de rechter om mislukte overname Twitter

Elon Musk stapt zelf naar de rechter om mislukte overname Twitter

DELAWARE (ANP/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk stapt zelf naar de rechter vanwege de mislukte overname van socialemediaplatform Twitter. Twitter daagde hem eerder voor de rechter omdat hij uiteindelijk besloot het platform toch niet te kopen. De bij de rechtbank in Delaware ingediende stukken zijn niet openbaargemaakt, dus het is niet duidelijk wat de klacht van Musk precies inhoudt.

Musk, de rijkste persoon op aarde, blies de deal met Twitter, waar hij zo'n 44 miljard dollar voor over had, af omdat hij vond dat Twitter had gelogen over het aantal spam- en nepaccounts op het platform. Volgens Twitter heeft Musk onder meer voorwaarden uit de koopovereenkomst geschonden.

Twitter wil Musk via de rechter alsnog dwingen het medium te kopen. Een rechter in Delaware besloot vrijdag dat deze zaak op 17 oktober dient. Volgens Twitter verstoorde Musk met het intrekken van de deal onder meer de koerswaarde van het socialemediaplatform. Vrijdag sloot de koers van Twitter op 41,61 dollar. Dat is flink lager dan het oorspronkelijk afgesproken bedrag van 54,20 dollar per aandeel.

Op 13 september bespreken de aandeelhouders van Twitter ondanks de rechtszaak het overnamebod op een aandeelhoudersvergadering. Tijdens de vergadering wordt aan aandeelhouders gevraagd om de voorgestelde vergoeding goed te keuren die Twitter aan bepaalde bestuurders moet betalen als de buy-out door Musk doorgaat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

AMSTERDAM (ANP) - De overheidsplannen om meer te investeren in defensie voeren de druk op de bouwcapaciteit van Nederland verder op. Kazernes, opslagplaatsen en oefenterreinen dingen om dezelfde aannemers, ingenieurs en installateurs die ook nodig zijn voor woningbouw, uitbreiding van het stroomnet en onderhoud aan bruggen en wegen. Daarmee vergroot de opgave vanuit het ministerie van Defensie de druk op een toch al krappe arbeidsmarkt in de bouwsector, meldt ABN AMRO in een nieuw rapport.

32 minuten geleden
Olieprijzen gaan weer omhoog na sterke daling dag eerder

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen donderdagochtend weer omhoog na de sterke daling een dag eerder door optimisme op de oliemarkt over de wapenstilstand in het Midden-Oosten. Maar nu lijkt er weer enige onzekerheid te zijn over het staakt-het-vuren, want de Straat van Hormuz blijft vrijwel volledig afgesloten door Iran. Daarnaast heeft Hezbollah raketten afgeschoten op Israël.

54 minuten geleden
Consumentenbestedingen gedaald in februari

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in februari minder besteed dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kromp de consumentenconsumptie met 0,5 procent op jaarbasis. De uitgaven aan diensten stegen een fractie, maar aan goederen werd minder besteed.

1 uur geleden
HDN: rentevrees door oorlog drijft hypotheekaanvragen omhoog

DE MEERN (ANP) - Na een zwakke start is het aantal hypotheekaanvragen in het eerste kwartaal van dit jaar toch gestegen. Dat komt vooral door een sterke piek in de laatste weken van maart, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Volgens de organisatie kwamen in totaal ruim 146.800 aanvragen binnen, 3,3 procent meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

10 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

11 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

11 uur geleden