Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk schonk miljarden aan Tesla-aandelen aan goed doel

Elon Musk schonk miljarden aan Tesla-aandelen aan goed doel

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Elon Musk, oprichter en topman van Tesla, heeft tussen 19 en 29 november in totaal meer dan 5 miljoen aandelen van 's werelds meest waardevolle autofabrikant gedoneerd aan een goed doel. De naam van de liefdadigheidsinstelling werd daarbij niet bekendgemaakt.

De donatie was 5,7 miljard dollar of omgerekend ruim 5 miljard euro waard, gebaseerd op de slotkoersen van de Tesla-aandelen op de vijf dagen dat hij de aandelen schonk. Eind vorig jaar verkocht de miljardair voor 16,4 miljard dollar aan aandelen nadat hij een Twitter-enquête hield met de vraag of hij een tiende van zijn Tesla-belang zou moeten verkopen.

Hij twitterde ook dat hij in 2021 meer dan 11 miljard dollar aan belasting zou moeten betalen vanwege de uitoefening van zijn aandelenopties. Het zou gaan om een van de hoogste betalingen aan de Amerikaanse belastingdienst ooit.

Belastingvoordeel

Musk lag ook in de clinch met de Amerikaanse senatoren Bernie Sanders en Elizabeth Warren die rijke mensen opriepen om meer belasting te betalen. Volgens kenners zou de schenking van de Tesla-aandelen een belastingvoordeel opleveren voor Musk. Dit komt omdat aandelen die aan een goed doel worden geschonken, niet onderworpen zijn aan vermogenswinstbelasting, zoals het geval zou zijn als ze zouden worden verkocht.

"Zijn belastingvoordeel zou enorm zijn. Hij zou tussen de 40 en 50 procent van de 5,7 miljard dollar aan belasting besparen, afhankelijk of hij de aftrek zou kunnen nemen op zijn Californische inkomen en hij de winstbelasting kan vermijden die hij zou moeten betalen als hij de aandelen zou verkopen", zei belastingadvocaat Bob Lord. Ook zou Musk volgens Lord de aandelen mogelijk kunnen overdragen aan tussenpersonen en niet rechtstreeks aan liefdadigheidsgroepen hoeven te schenken.

De filantropische gebaren van Musk zijn tot nu toe achtergebleven bij andere miljardairs. Musk en ook Jeff Bezos, de oprichter van Amazon, hebben minder dan 1 procent van hun vermogen gedoneerd, terwijl andere miljardairs als Warren Buffett en George Soros volgens Forbes begin september al meer dan 20 procent van hun vermogen hadden weggegeven.

Meer uit Financieel

Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

43 minuten geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

2 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

2 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

5 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

6 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

15 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

16 uur geleden