Elon Musk: ruzie met Apple was misverstand
CUPERTINO (ANP/AFP) - Elon Musk is niet langer woedend op Apple. De eigenaar van Twitter liet woensdag weten dat hij heeft gesproken met Apple-baas Tim Cook, en zijn eerdere aantijgingen op een misverstand bleken te berusten.
Eerder deze week beschuldigde Musk de iPhonefabrikant nog van censuur, klaagde hij over de 30 procent provisie die Apple rekent en beweerde hij dat Apple had gedreigd Twitter uit de App Store te verwijderen. Nu zegt hij dat dat een misverstand was: "Tim was er heel duidelijk over dat Apple dat nooit heeft overwogen."
Musk twitterde dat hij een goed gesprek had gehad met Cook. Om te onderstrepen dat de strijdbijl is begraven, deelde hij op zijn socialmediaplatform ook een video van het "prachtige" hoofdkwartier van Apple in het Californische Cupertino. Na de tirade van Musk maandag daalde het aandeel van Apple, dat al geplaagd werd door sociale onrust en coronalockdowns in China, op de beurs.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
58 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat vakbonden en werkgevers in het streekvervoer weer snel gaan onderhandelen in het cao-conflict om langdurige acties te voorkomen. Rover waarschuwt namelijk dat terugkerende stakingen het openbaar vervoer schaden omdat reizigers alternatieven gaan zoeken en niet meer snel terugkeren naar het ov. Dat zal op termijn het streekvervoer en de werkgelegenheid in het ov schaden, aldus de belangenvereniging.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft Panama en Vietnam vrijdag van de zwarte lijst van belastingparadijzen geschrapt. Ze hebben volgens de EU vooruitgang geboekt rond de naleving van internationale normen voor goed fiscaal bestuur.
4 uur geleden