Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
Criticasters van het platform vinden al jaren dat de dienst informatie manipuleert, dat er slechte moderatie plaatsvindt en dat er te veel ruimte wordt geboden aan desinformatie, haat en discriminatie. Bovendien vinden Europese instanties die het berichtenverkeer monitoren dat X onvoldoende transparant is over zijn methodes.
De Franse autoriteiten vroegen in juli vorig jaar X om zijn algoritme te openbaren, wegens "vooringenomenheid en manipulatie". Dat weigerde het bedrijf, het noemde dit verzoek "politiek gemotiveerd".
"We maken het nieuwe algoritme, inclusief de codes die bepalen wat we gebruikers aanbevelen, in zeven dagen open source", schrijft Musk nu. Dat wordt elke vier weken herhaald, "met uitleg", zodat "begrepen kan worden wat is veranderd". Hij zegt niet waarom het algoritme wordt vrijgegeven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.
5 uur geledenSTARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
7 uur geleden