
Elon Musk nadert deal om tunnel in Florida te bouwen
FORT LAUDERDALE (ANP/BLOOMBERG) - Boring Company, het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk, gaat exclusieve onderhandelingen voeren met Fort Lauderdale om in die stad een tunnel te bouwen, maakte een woordvoerder van Fort Lauderdale dinsdag bekend.
Twee andere partijen hadden ook voorstellen voor het bouwen van een tunnel gedaan, maar die vielen af omdat ze niet voldeden aan lokale wettelijke vereisten inzake publiek-private partnerschappen, aldus de woordvoerder. Daardoor bleef alleen Boring als mogelijke partij over.
"Naast het onderhandelen over een overeenkomst met Boring zal er het nodige technisch en regelgevend werk moeten worden gedaan", zei de woordvoerder. Een tunnel aanleggen door de drassige grond in dit deel van de staat Florida zou immers uitdagingen met zich meebrengen die nieuw zijn voor ingenieurs. "Speculeren over een tijdlijn is daarom nu niet mogelijk."
De voorgestelde tunnel moet van het centrum naar het strand lopen en ongeveer vier kilometer lang worden. Passagiers zouden in beide richtingen in Tesla's worden vervoerd, zoals al het geval is in de Boring-tunnels in Las Vegas. Zodra de technologie voor geautomatiseerd rijden daartoe voldoende gevorderd is, zullen de auto's zonder bestuurder op en neer rijden, aldus Boring.
Het project heeft als werknaam Las Olas Loop en moet strandgangers gaan helpen verstopte wegen boven de grond te vermijden. Mocht het daadwerkelijk tot een overeenkomst komen tussen Boring en Fort Lauderdale, dan zal dit de eerste deal van Boring buiten de staat Nevada zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met aanzienlijke verliezen gesloten. Zorgen over de Amerikaanse overheidsfinanciën traden weer op de voorgrond na een teleurstellend verlopen veiling van 16 miljard dollar aan nieuwe staatsobligaties. Onlangs verlaagde ratingbureau Moody's de kredietwaardigheid van de Verenigde Staten, waardoor de federale overheid waarschijnlijk duurder uit is bij het lenen van geld.
18 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis wil in Brabant een proef doen waarbij klanten met zonnepanelen op hun huis betaald krijgen om tijdelijk minder stroom te leveren aan het net op zeer zonnige momenten. De netbeheerder vraagt daarbij aan klanten in de regio's Helmond en Waalwijk toestemming om de opwek van stroom tijdelijk te verlagen. Enexis wil zo nagaan of het dimmen van zonnepanelen een oplossing kan zijn voor momenten dat overbelasting van het elektriciteitsnet dreigt door een overschot aan zonne-energie.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De ontwerper achter de iPhone van Apple, Jony Ive, gaat nauw samenwerken met ChatGPT-maker OpenAI. Zijn ontwerpbedrijf io fuseert ook met OpenAI, maakten het bedrijf en Ive bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieconcern Uniper doet voorlopig geen nieuwe grote investeringen in Nederland. Het Duitse concern vindt dat er te veel onduidelijkheid is over de toekomst van de Nederlandse energiemarkt. Daardoor blijft het volgens Uniper ook onzeker of investeringen zich kunnen terugbetalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuws over mogelijke nieuwe spanningen tussen Israël en Iran en handelsbesprekingen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. 's Werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 17.00 uur (Nederlandse tijd) tot een prijs van 109.302 dollar. Beleggers in cryptomunten waren optimistisch over de komst van nieuwe regelgeving in de Verenigde Staten voor stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De financiële dataprovider Bloomberg, die wereldwijd massaal wordt gebruikt door beleggers en analisten, is woensdag in meerdere landen kort getroffen door een storing. Als gevolg daarvan raakte de uitgifte van staatsobligaties verstoord. Volgens een woordvoerder is het probleem opgelost en "keren onze systemen terug naar hun normale functioneren."
5 uur geleden