Elon Musk nadert deal om tunnel in Florida te bouwen
FORT LAUDERDALE (ANP) - Boring Company, het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk, gaat exclusieve onderhandelingen voeren met Fort Lauderdale om in die stad een tunnel te bouwen, maakte een woordvoerder van Fort Lauderdale dinsdag bekend.
Twee andere partijen hadden ook voorstellen voor het bouwen van een tunnel gedaan, maar die vielen af omdat ze niet voldeden aan lokale wettelijke vereisten inzake publiek-private partnerschappen, aldus de woordvoerder. Daardoor bleef alleen Boring als mogelijke partij over.
"Naast het onderhandelen over een overeenkomst met Boring zal er het nodige technisch en regelgevend werk moeten worden gedaan", zei de woordvoerder. Een tunnel aanleggen door de drassige grond in dit deel van de staat Florida zou immers uitdagingen met zich meebrengen die nieuw zijn voor ingenieurs. "Speculeren over een tijdlijn is daarom nu niet mogelijk."
De voorgestelde tunnel moet van het centrum naar het strand lopen en ongeveer vier kilometer lang worden. Passagiers zouden in beide richtingen in Tesla's worden vervoerd, zoals al het geval is in de Boring-tunnels in Las Vegas. Zodra de technologie voor geautomatiseerd rijden daartoe voldoende gevorderd is, zullen de auto's zonder bestuurder op en neer rijden, aldus Boring.
Het project heeft als werknaam Las Olas Loop en moet strandgangers gaan helpen verstopte wegen boven de grond te vermijden. Mocht het daadwerkelijk tot een overeenkomst komen tussen Boring en Fort Lauderdale, dan zal dit de eerste deal van Boring buiten de staat Nevada zijn.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
35 minuten geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
9 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
11 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
13 uur geleden