Elon Musk: ik heb waarschijnlijk Covid-19
LOS ANGELES (ANP) - Tesla-baas Elon Musk vermoedt dat hij Covid-19 heeft, maar is onzeker na tegenstrijdige testresultaten. "Ik heb symptomen van een lichte verkoudheid", schrijft Musk zaterdag (lokale tijd) op Twitter. "Ik krijg heel verschillende resultaten van verschillende laboratoria, maar hoogstwaarschijnlijk heb ik een matig geval van Covid." Hij had vrijdag al geschreven dat twee sneltests positief en twee negatief waren.
Musk heeft de dreiging van het coronavirus vaak gebagatelliseerd en kritiek geuit op maatregelen zoals sluiting van winkels en industrieën in Californië. In april veroordeelde hij de beperkingen zelfs als "fascistisch" en hekelde hij dat mensen "opgesloten zaten in hun huizen en dat hun grondwettelijke rechten werden geschonden". Hij vond het onder meer niet prettig dat de hoofdfabriek van Tesla bij San Francisco gesloten moest blijven. Musk waagde ook een confrontatie met de autoriteiten om de productie van de elektrische auto's daar sneller weer op gang te brengen.
In de Verenigde Staten zijn tot nu toe bijna 10,9 miljoen mensen besmet met het coronavirus, meer dan 245.000 van hen zijn aan de gevolgen daarvan overleden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste vakbond van Duitsland beschuldigt Tesla ervan een giftige werkomgeving te creëren in zijn autofabriek bij Berlijn. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's laat werknemers te hard werken en zet zieke medewerkers onder druk, aldus IG Metall woensdag.
37 minuten geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM wil dat een luchtvaartverdrag tussen de Europese Unie en Qatar "per direct" wordt opgeschort. Een hoge ambtenaar die betrokken was bij de totstandkoming van de overeenkomst is onlangs ontslagen na corruptiebeschuldigingen. Daardoor zijn er ernstige zorgen of het verdrag over onbelemmerde toegang voor Qatar Airways tot de EU wel op een zuivere manier is gesloten, stelt het luchtvaartconcern samen met andere Europese maatschappijen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend. Beleggers op Wall Street zijn onder meer in afwachting van de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand. Toen liet de Federal Reserve de rente onveranderd na de drie verlagingen op rij daarvoor. De notulen kunnen mogelijk aanwijzingen bieden voor het toekomstige beleid van de Fed.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Britse telecomconcern Vodafone verkoopt zijn belang van 50 procent in het Nederlandse VodafoneZiggo aan de Amerikaanse samenwerkingspartner Liberty Global. Met die deal is onder meer 1 miljard euro aan contanten gemoeid. VodafoneZiggo blijft als bedrijf wel bestaan, maar wordt onderdeel van de nieuw te vormen Ziggo Group. Het is de bedoeling dat dat bedrijf in 2027 naar de aandelenbeurs in Amsterdam wordt gebracht, hebben de bedrijven woensdag aangekondigd.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Door de toenemende onzekerheid in de wereldhandel moet de Europese economie het steeds meer van de binnenlandse vraag hebben als groeimotor, staat in een rapport van KPMG. Volgens het advies- en accountantskantoor zwakt de economie van de eurozone dit jaar af tot een magere 1,1 procent, van 1,5 procent vorig jaar. Voor volgend jaar wordt weer een plus van 1,5 procent voorzien.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) is onlangs doelwit geworden van een cyberaanval, die leidde tot storingen in de informatie- en boekingssystemen. Inmiddels zijn de systemen weer beschikbaar, zo liet de spoorwegmaatschappij woensdag weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen het Internationaal Energieagentschap (IEA) te verlaten als geldschieter omdat het bureau zich te veel zou inlaten met klimaatactivisme. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd in aanloop naar een ministersvergadering van het in Parijs gevestigde IEA woensdag.
4 uur geleden