Elon Musk: ik heb waarschijnlijk Covid-19
LOS ANGELES (ANP) - Tesla-baas Elon Musk vermoedt dat hij Covid-19 heeft, maar is onzeker na tegenstrijdige testresultaten. "Ik heb symptomen van een lichte verkoudheid", schrijft Musk zaterdag (lokale tijd) op Twitter. "Ik krijg heel verschillende resultaten van verschillende laboratoria, maar hoogstwaarschijnlijk heb ik een matig geval van Covid." Hij had vrijdag al geschreven dat twee sneltests positief en twee negatief waren.
Musk heeft de dreiging van het coronavirus vaak gebagatelliseerd en kritiek geuit op maatregelen zoals sluiting van winkels en industrieën in Californië. In april veroordeelde hij de beperkingen zelfs als "fascistisch" en hekelde hij dat mensen "opgesloten zaten in hun huizen en dat hun grondwettelijke rechten werden geschonden". Hij vond het onder meer niet prettig dat de hoofdfabriek van Tesla bij San Francisco gesloten moest blijven. Musk waagde ook een confrontatie met de autoriteiten om de productie van de elektrische auto's daar sneller weer op gang te brengen.
In de Verenigde Staten zijn tot nu toe bijna 10,9 miljoen mensen besmet met het coronavirus, meer dan 245.000 van hen zijn aan de gevolgen daarvan overleden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
22 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
5 uur geleden