Elon Musk: ik heb waarschijnlijk Covid-19
LOS ANGELES (ANP) - Tesla-baas Elon Musk vermoedt dat hij Covid-19 heeft, maar is onzeker na tegenstrijdige testresultaten. "Ik heb symptomen van een lichte verkoudheid", schrijft Musk zaterdag (lokale tijd) op Twitter. "Ik krijg heel verschillende resultaten van verschillende laboratoria, maar hoogstwaarschijnlijk heb ik een matig geval van Covid." Hij had vrijdag al geschreven dat twee sneltests positief en twee negatief waren.
Musk heeft de dreiging van het coronavirus vaak gebagatelliseerd en kritiek geuit op maatregelen zoals sluiting van winkels en industrieën in Californië. In april veroordeelde hij de beperkingen zelfs als "fascistisch" en hekelde hij dat mensen "opgesloten zaten in hun huizen en dat hun grondwettelijke rechten werden geschonden". Hij vond het onder meer niet prettig dat de hoofdfabriek van Tesla bij San Francisco gesloten moest blijven. Musk waagde ook een confrontatie met de autoriteiten om de productie van de elektrische auto's daar sneller weer op gang te brengen.
In de Verenigde Staten zijn tot nu toe bijna 10,9 miljoen mensen besmet met het coronavirus, meer dan 245.000 van hen zijn aan de gevolgen daarvan overleden.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
46 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
21 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
23 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
1 dag geleden