Elon Musk hint op beursgang ruimtevaartbedrijf SpaceX
AUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
Het gaat om de journalist Eric Berger van de techwebsite Ars Technica. In zijn artikel kwam Berger ook met een onderbouwing waarom Musk SpaceX naar de beurs wil brengen. "Zoals gewoonlijk heeft Eric gelijk", schreef Musk op X in een post gelinkt aan dat artikel. De journalist heeft al vaker over SpaceX geschreven, waaronder twee boeken.
Naar verluidt wil SpaceX met die beursgang in de loop van de tweede helft van volgend jaar "aanzienlijk" meer dan 30 miljard dollar ophalen, waarbij op een waardering wordt gemikt van 1,5 biljoen dollar. Het zou daarmee de grootste beursgang ooit worden.
Beursgang
SpaceX heeft nog niet gereageerd op de mediaberichten over de plannen voor een beursgang. Volgens Reuters is het bedrijf al gesprekken begonnen met zakenbanken om de gang naar de aandelenbeurs te begeleiden. Het zou dan gaan om een beursgang van heel SpaceX, inclusief zijn satellietennetwerk Starlink.
Op de financiële markten wordt volgens analisten met grote spanning uitgekeken naar een beursgang van SpaceX. Een marktstrateeg van Futurum Equities zei tegen persbureau Reuters dat het de "craziest" beursgang ooit zal worden, met een grote vraag naar de aandelen door particuliere beleggers. "Als het gaat voor een waardering van 1,5 biljoen dollar zou het me niet verbazen als het bij de opening al stijgt tot boven de 2 biljoen dollar", aldus de beleggingsspecialist.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een verlies geopend. Hoofdindex AEX reageerde op verliezen op de Aziatische beurzen, ingegeven door zorgen over de gevolgen van de sterk gestegen prijzen voor geheugenchips voor de techsector.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.
2 uur geledenDELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering haalt vloeibaar petroleumgas (lpg) van het rantsoen. Door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz kampte 's werelds meest bevolkte land met tekorten aan de brandstof, dus beperkte de regering de levering van lpg aan bepaalde bedrijfstakken en zakelijke afnemers. Nu de toevoer dankzij een voorlopige vredesdeal weer toeneemt, heft India die beperkingen weer op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
12 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
14 uur geleden