Elon Musk doekt vrijwel gehele Supercharger-laadpalendivisie op
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk doekt bijna de gehele Supercharger-laadpalendivisie van zijn autoconcern Tesla op. Circa vijfhonderd medewerkers verliezen hun baan. Ook Supercharger-directeur Rebecca Tinucci moet opstappen. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van gesprekken met ingewijden. Ook andere media zijn met het bericht gekomen.
De Tesla-supercharger was oorspronkelijk alleen bedoeld voor Tesla-voertuigen, maar sinds twee jaar kunnen ook elektrische auto's van andere fabrikanten gebruikmaken van het snellaadstation. De afgelopen jaren heeft Tesla een uitgebreid netwerk van de stations opgebouwd. Het schrappen van de banen heeft bij andere autofabrikanten verbazing gewekt.
Eerder deze maand kondigde Tesla al aan dit jaar 10 procent van alle banen, omgerekend 14.000 werknemers, te zullen schrappen.
Verrassing
Het vertrek van Tinucci komt voor veel werknemers als een verrassing. Als een van Tesla's hoogste vrouwelijke leidinggevenden sprak ze vorig jaar nog op de investeerdersdag van Tesla. Ze reageerde niet op verzoeken om commentaar.
Diverse Amerikaanse media citeren uit een gelekte mail die Musk maandagavond zou hebben verstuurd waarin hij alle leidinggevenden bij Supercharger op de hoogte brengt van de maatregelen. "Hopelijk maken deze acties duidelijk dat we absoluut keihard moeten zijn op het gebied van personeelsvermindering en kostenreductie", schrijft Musk. "Hoewel sommige leidinggevenden dit serieus nemen, doen de meesten dat nog niet."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem donderdag boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.
2 uur geleden