Elon Musk: deel Twitter-algoritme eind maart openbaar
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Elon Musk kondigde vrijdag aan dat Twitter het algoritme openbaar gaat maken waarmee het platform tweets aan gebruikers aanbeveelt. De daarvoor gebruikte code wordt op 31 maart "open source", zei de eigenaar en baas van het sociale medium in een tweet.
Volgens de multimiljardair is het algoritme van Twitter te ingewikkeld en wordt het intern ook niet volledig begrepen. "Het bieden van code-transparantie zal in het begin ongelooflijk gênant zijn, maar het zou moeten leiden tot snelle verbeteringen in de kwaliteit van aanbevelingen", schreef Musk. "We ontwikkelen een vereenvoudigde aanpak om meer boeiende tweets weer te geven, maar er wordt nog aan gewerkt. Dat zal ook open source zijn."
De actie zou autoriteiten en wetgevers tegemoet kunnen komen die willen weten hoe het platform werkt. Door de code vrij te geven, kunnen ook andere ontwikkelaars of potentiële rivalen er gebruik van maken. Tot nu toe is er geen goed alternatief voor Twitter, waardoor wereldleiders, politici, beroemdheden en bedrijven blijven communiceren via dit platform.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Het Amerikaanse Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero. Dat bevestigde het in Berlijn gevestigde Delivery Hero dinsdag, nadat persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden over de gesprekken had bericht.
1 uur geledenHANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek is een beursgang aan het voorbereiden, meldt Bloomberg op basis van bronnen. Het bedrijf zou dit jaar een aanvraag willen indienen, waarna het volgend jaar een beursgang kan maken in China. Het bedrijf zelf geeft geen commentaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bagage afhandelen bij Schiphol hebben gelijk gekregen in een rechtszaak tegen minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken. Een voorganger van de D66-bewindsman had in 2023 strenge eisen gesteld om het fysiek zware werk van medewerkers te verlichten. Zo moest het werk binnen twee jaar worden geautomatiseerd. De rechters gaan mee in de bezwaren van de bagageafhandelaars dat zij dit niet volledig zelf in de hand hebben en de omstandigheden in de tussentijd zijn veranderd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, wil uitbreiden in Europa en de concurrentie aangaan met gevestigde grootbanken. Dat heeft de invloedrijke topman van het bankconcern, Jamie Dimon, dinsdag gezegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam lieten dinsdag geen grote uitslagen zien. Beleggers bleven voorzichtig na aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse techbedrijf Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Nederlandse rakettenfabrikant Destinus werkt met vier andere bedrijven aan een wapen dat Ruslands snelste raketten al in de ruimte onschadelijk kan maken. De vijf hopen volgend jaar de eerste tests met de 'Bliksem EXO' te kunnen uitvoeren.
3 uur geleden