Elon Musk: alleen de AfD kan Duitsland redden
BERLIJN (ANP/DPA) - Elon Musk, de steenrijke eigenaar van Tesla en X, lijkt zijn steun te hebben uitgesproken voor de Duitse rechts-radicale partij Alternative für Deutschland. "Alleen de AfD kan Duitsland redden", schreef Musk op X, zo'n twee maanden voor de Bondsdagverkiezingen in Duitsland.
Musk mengde zich afgelopen jaar in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Hij steunde Donald Trump openlijk en doneerde volgens Amerikaanse media 250 miljoen dollar aan de Republikein. Afgelopen week sprak hij ook met de Britse politicus Nigel Farage van de rechtspopulistische partij Reform UK. Volgens Farage is Musk bereid ook een flink bedrag in zijn partij te steken.
Dat hij zich nu mogelijk ook met de Duitse politiek wil bemoeien, is door de AfD met gejuich ontvangen. "Ja!", reageerde kanselierskandidaat Alice Weidel. "Je hebt helemaal gelijk, Elon." Haar partij staat met 19 procent op de tweede plaats in de peilingen, ver achter de christendemocraten.
De AfD is omstreden in Duitsland om haar radicale opvattingen, vooral op het gebied van immigratie. De Duitse veiligheidsdiensten onderzoeken de partij om mogelijk rechtsextremisme. Andere partijen hebben samenwerking met de AfD uitgesloten. Musk schreef eerder al op X dat de opvattingen van de AfD in zijn ogen niet extremistisch zijn.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.
13 minuten geledenSANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.
26 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
2 uur geleden