Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk: alleen de AfD kan Duitsland redden

Elon Musk: alleen de AfD kan Duitsland redden

BERLIJN (ANP/DPA) - Elon Musk, de steenrijke eigenaar van Tesla en X, lijkt zijn steun te hebben uitgesproken voor de Duitse rechts-radicale partij Alternative für Deutschland. "Alleen de AfD kan Duitsland redden", schreef Musk op X, zo'n twee maanden voor de Bondsdagverkiezingen in Duitsland.

Musk mengde zich afgelopen jaar in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Hij steunde Donald Trump openlijk en doneerde volgens Amerikaanse media 250 miljoen dollar aan de Republikein. Afgelopen week sprak hij ook met de Britse politicus Nigel Farage van de rechtspopulistische partij Reform UK. Volgens Farage is Musk bereid ook een flink bedrag in zijn partij te steken.

Dat hij zich nu mogelijk ook met de Duitse politiek wil bemoeien, is door de AfD met gejuich ontvangen. "Ja!", reageerde kanselierskandidaat Alice Weidel. "Je hebt helemaal gelijk, Elon." Haar partij staat met 19 procent op de tweede plaats in de peilingen, ver achter de christendemocraten.

De AfD is omstreden in Duitsland om haar radicale opvattingen, vooral op het gebied van immigratie. De Duitse veiligheidsdiensten onderzoeken de partij om mogelijk rechtsextremisme. Andere partijen hebben samenwerking met de AfD uitgesloten. Musk schreef eerder al op X dat de opvattingen van de AfD in zijn ogen niet extremistisch zijn.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

2 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

2 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

4 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

6 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

8 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

9 uur geleden