Elon Musk: alleen de AfD kan Duitsland redden
BERLIJN (ANP/DPA) - Elon Musk, de steenrijke eigenaar van Tesla en X, lijkt zijn steun te hebben uitgesproken voor de Duitse rechts-radicale partij Alternative für Deutschland. "Alleen de AfD kan Duitsland redden", schreef Musk op X, zo'n twee maanden voor de Bondsdagverkiezingen in Duitsland.
Musk mengde zich afgelopen jaar in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Hij steunde Donald Trump openlijk en doneerde volgens Amerikaanse media 250 miljoen dollar aan de Republikein. Afgelopen week sprak hij ook met de Britse politicus Nigel Farage van de rechtspopulistische partij Reform UK. Volgens Farage is Musk bereid ook een flink bedrag in zijn partij te steken.
Dat hij zich nu mogelijk ook met de Duitse politiek wil bemoeien, is door de AfD met gejuich ontvangen. "Ja!", reageerde kanselierskandidaat Alice Weidel. "Je hebt helemaal gelijk, Elon." Haar partij staat met 19 procent op de tweede plaats in de peilingen, ver achter de christendemocraten.
De AfD is omstreden in Duitsland om haar radicale opvattingen, vooral op het gebied van immigratie. De Duitse veiligheidsdiensten onderzoeken de partij om mogelijk rechtsextremisme. Andere partijen hebben samenwerking met de AfD uitgesloten. Musk schreef eerder al op X dat de opvattingen van de AfD in zijn ogen niet extremistisch zijn.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
8 uur geleden