Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk: alleen de AfD kan Duitsland redden

Elon Musk: alleen de AfD kan Duitsland redden

BERLIJN (ANP/DPA) - Elon Musk, de steenrijke eigenaar van Tesla en X, lijkt zijn steun te hebben uitgesproken voor de Duitse rechts-radicale partij Alternative für Deutschland. "Alleen de AfD kan Duitsland redden", schreef Musk op X, zo'n twee maanden voor de Bondsdagverkiezingen in Duitsland.

Musk mengde zich afgelopen jaar in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Hij steunde Donald Trump openlijk en doneerde volgens Amerikaanse media 250 miljoen dollar aan de Republikein. Afgelopen week sprak hij ook met de Britse politicus Nigel Farage van de rechtspopulistische partij Reform UK. Volgens Farage is Musk bereid ook een flink bedrag in zijn partij te steken.

Dat hij zich nu mogelijk ook met de Duitse politiek wil bemoeien, is door de AfD met gejuich ontvangen. "Ja!", reageerde kanselierskandidaat Alice Weidel. "Je hebt helemaal gelijk, Elon." Haar partij staat met 19 procent op de tweede plaats in de peilingen, ver achter de christendemocraten.

De AfD is omstreden in Duitsland om haar radicale opvattingen, vooral op het gebied van immigratie. De Duitse veiligheidsdiensten onderzoeken de partij om mogelijk rechtsextremisme. Andere partijen hebben samenwerking met de AfD uitgesloten. Musk schreef eerder al op X dat de opvattingen van de AfD in zijn ogen niet extremistisch zijn.

Meer uit Buitenland

Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

2 uur geleden
Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

4 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

4 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

6 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

7 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

8 uur geleden