Elon Musk acht recessie in VS op korte termijn waarschijnlijk
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Topman Elon Musk van de fabrikant van elektrische auto's Tesla denkt dat een economische recessie in de Verenigde Staten waarschijnlijk is. Dat zei de rijkste man ter wereld in een interview met persbureau Bloomberg op het Qatar Economic Forum in Doha.
"Een recessie is op een gegeven moment onvermijdelijk en dat er op korte termijn een recessie komt is waarschijnlijk. Het is geen zekerheid, maar het lijkt waarschijnlijker dat het wel gebeurt dan niet", aldus Musk. De miljardair liet eerder deze maand in een interne e-mail aan managers van Tesla al weten "een superslecht gevoel" te hebben over de economie.
Om de stijging van de kosten van levensonderhoud in de VS te drukken, schroefde de Amerikaanse Federal Reserve vorige week al de omvang van zijn rentestappen op en kwam de centrale bank met de grootste renteverhoging sinds 1994. Dat zorgde voor zware koersverliezen op Wall Street en verhoogde de kans op een recessie, waardoor de druk op de Amerikaanse president Joe Biden verder is toegenomen.
Biden herhaalde maandag dat een Amerikaanse recessie niet "onvermijdelijk" is, na een gesprek met de voormalige minister van Financiën Larry Summers. Summers ziet wel een grote kans dat de VS te kampen zal hebben met stagflatie, waarbij de economische groei stagneert en de inflatie hoog blijft.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden