Elon Musk acht recessie in VS op korte termijn waarschijnlijk
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Topman Elon Musk van de fabrikant van elektrische auto's Tesla denkt dat een economische recessie in de Verenigde Staten waarschijnlijk is. Dat zei de rijkste man ter wereld in een interview met persbureau Bloomberg op het Qatar Economic Forum in Doha.
"Een recessie is op een gegeven moment onvermijdelijk en dat er op korte termijn een recessie komt is waarschijnlijk. Het is geen zekerheid, maar het lijkt waarschijnlijker dat het wel gebeurt dan niet", aldus Musk. De miljardair liet eerder deze maand in een interne e-mail aan managers van Tesla al weten "een superslecht gevoel" te hebben over de economie.
Om de stijging van de kosten van levensonderhoud in de VS te drukken, schroefde de Amerikaanse Federal Reserve vorige week al de omvang van zijn rentestappen op en kwam de centrale bank met de grootste renteverhoging sinds 1994. Dat zorgde voor zware koersverliezen op Wall Street en verhoogde de kans op een recessie, waardoor de druk op de Amerikaanse president Joe Biden verder is toegenomen.
Biden herhaalde maandag dat een Amerikaanse recessie niet "onvermijdelijk" is, na een gesprek met de voormalige minister van Financiƫn Larry Summers. Summers ziet wel een grote kans dat de VS te kampen zal hebben met stagflatie, waarbij de economische groei stagneert en de inflatie hoog blijft.
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
43 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
3 uur geleden