Elon Musk acht recessie in VS op korte termijn waarschijnlijk
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Topman Elon Musk van de fabrikant van elektrische auto's Tesla denkt dat een economische recessie in de Verenigde Staten waarschijnlijk is. Dat zei de rijkste man ter wereld in een interview met persbureau Bloomberg op het Qatar Economic Forum in Doha.
"Een recessie is op een gegeven moment onvermijdelijk en dat er op korte termijn een recessie komt is waarschijnlijk. Het is geen zekerheid, maar het lijkt waarschijnlijker dat het wel gebeurt dan niet", aldus Musk. De miljardair liet eerder deze maand in een interne e-mail aan managers van Tesla al weten "een superslecht gevoel" te hebben over de economie.
Om de stijging van de kosten van levensonderhoud in de VS te drukken, schroefde de Amerikaanse Federal Reserve vorige week al de omvang van zijn rentestappen op en kwam de centrale bank met de grootste renteverhoging sinds 1994. Dat zorgde voor zware koersverliezen op Wall Street en verhoogde de kans op een recessie, waardoor de druk op de Amerikaanse president Joe Biden verder is toegenomen.
Biden herhaalde maandag dat een Amerikaanse recessie niet "onvermijdelijk" is, na een gesprek met de voormalige minister van Financiƫn Larry Summers. Summers ziet wel een grote kans dat de VS te kampen zal hebben met stagflatie, waarbij de economische groei stagneert en de inflatie hoog blijft.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
5 uur geleden