Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eljero Elia voor twee jaar naar FC Utrecht

Eljero Elia voor twee jaar naar FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Eljero Elia gaat bij FC Utrecht voetballen. De 33-jarige aanvaller zette woensdag in de Domstad zijn handtekening onder de verbintenis die hem voor twee jaar aan de club verbindt.

Elia had bij het Turkse Başakşehir, waarmee hij afgelopen seizoen landskampioen werd, een aflopend contract. Hij speelde afgelopen seizoen 28 wedstrijden waarin hij drie keer scoorde. Doordat hij transfervrij weg kon uit Istanbul, toonden heel wat clubs interesse waaronder FC Groningen, FC Twente en ADO Den Haag.

"Eljero is een speler die in heel Europa zijn sporen heeft verdiend", zegt technisch directeur Jordy Zuidam van FC Utrecht. "Hij heeft prijzen gepakt in Nederland, Turkije en Italië en wil nu graag succesvol zijn als speler van FC Utrecht. Eljero speelt attractief, aanvallend, met branie en koppelt dynamiek en acties aan rendement in de vorm van doelpunten en assists", vat Zuidam samen. "We zijn er blij mee en trots op dat we Eljero voor twee seizoenen aan ons hebben verbonden."

De 30-voudig international begon zijn carrière bij ADO Den Haag en kwam daarna uit voor FC Twente, Hamburger SV, Juventus, Werder Bremen, Southampton en Feyenoord. Van Rotterdam, waar hij twee seizoenen actief was, ging hij in de zomer van 2017 naar Turkije.

Eerder deze week al legde Utrecht aanvaller Mimoun Mahi vast. De 26-jarige Nederlander van Marokkaanse afkomst komt over van de Zwitserse club FC Zürich. Hij heeft een contract getekend tot medio 2024.

Meer uit Voetbal

Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

2 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

4 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

4 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

5 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

5 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

6 uur geleden