Elizabeth zegt virtuele audiënties af na coronabesmetting
LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth doet het voorlopig nog rustig aan. De vorstin, van wie afgelopen weekeinde bekend werd dat ze corona heeft, is nog ziek en heeft enkele virtuele audiënties van dinsdag afgezegd. Dat heeft Buckingham Palace bekendgemaakt.
Volgens het paleis heeft Elizabeth, die drie keer gevaccineerd is, "milde verkoudheidssymptomen". Los van haar verplichtingen blijft ze wel "lichte werkzaamheden" verrichten. Het hof liet zondag weten dat de 95-jarige koningin onder medisch toezicht staat en alle richtlijnen volgt.
Haar positieve testresultaat kwam kort nadat ze woensdag bezoek had ontvangen op Windsor Castle. Ze leunde toen op haar wandelstok. "Ik kan me niet bewegen", grapte ze. Bij het bezoek droeg ze geen mondkapje en schudde ze ook handen.
Mogelijk liep Elizabeth corona op via paleismedewerkers. Volgens Britse media hebben verscheidene mensen op Windsor Castle, waar de vorstin woont, ook positief getest. Eerder deze maand werden ook prins Charles en zijn vrouw Camilla ziek.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
32 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
6 uur geleden