Elizabeth zegt virtuele audiënties af na coronabesmetting
LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth doet het voorlopig nog rustig aan. De vorstin, van wie afgelopen weekeinde bekend werd dat ze corona heeft, is nog ziek en heeft enkele virtuele audiënties van dinsdag afgezegd. Dat heeft Buckingham Palace bekendgemaakt.
Volgens het paleis heeft Elizabeth, die drie keer gevaccineerd is, "milde verkoudheidssymptomen". Los van haar verplichtingen blijft ze wel "lichte werkzaamheden" verrichten. Het hof liet zondag weten dat de 95-jarige koningin onder medisch toezicht staat en alle richtlijnen volgt.
Haar positieve testresultaat kwam kort nadat ze woensdag bezoek had ontvangen op Windsor Castle. Ze leunde toen op haar wandelstok. "Ik kan me niet bewegen", grapte ze. Bij het bezoek droeg ze geen mondkapje en schudde ze ook handen.
Mogelijk liep Elizabeth corona op via paleismedewerkers. Volgens Britse media hebben verscheidene mensen op Windsor Castle, waar de vorstin woont, ook positief getest. Eerder deze maand werden ook prins Charles en zijn vrouw Camilla ziek.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
4 uur geleden