Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elizabeth legt in kerstspeech nadruk op verzoening

Elizabeth legt in kerstspeech nadruk op verzoening

LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth heeft het in haar kersttoespraak over de 75-jarige herdenking van D-day en het belang van verzoening. Buckingham Palace gaf onder embargo al iets vrij over de toespraak van de Queen die op eerste kerstdag wordt uitgezonden.

"Degenen die voorheen gezworen vijanden waren, kwamen aan weerszijden van Het Kanaal bijeen voor herdenkingen", zegt Elizabeth over 75 jaar na D-day. "Door het verleden achter ons te laten en samen verder te gaan, eren we de vrijheid en democratie waar ooit een zeer grote prijs voor is betaald." Volgens de Queen waren de verschillende herdenkingen ultieme voorbeelden van verzoening.

Het belang daarvan onderstreept de Britse vorstin nogmaals door het geloof en het leven van Jezus aan te halen. Elizabeth zegt dat "kleine stappen, genomen vanuit geloof en hoop, diepgewortelde verschillen kunnen overwinnen met als gevolg harmonie en begrip". "Het pad is natuurlijk niet altijd even soepel, en kan dit jaar nogal gevoeld hebben als hobbelig, maar kleine stappen kunnen een wereld van verschil maken."

Elizabeth hield haar speech in de 'Green Drawing room' van het kasteel in Windsor, waar ze werd omringd door familiefoto's.

Meer uit Buitenland

VN: Voedseltekort dreigt voor miljoenen mensen door Iran-oorlog

GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).

19 minuten geleden
VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

37 minuten geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

1 uur geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

1 uur geleden
VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

2 uur geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

3 uur geleden