
Eline Vedder, nummer 2 CDA, noemt exitpoll 'fascinerend'
DEN HAAG (ANP) - Eline Vedder, nummer twee op de kandidatenlijst van het CDA, noemt de uitslag van de exitpoll "fascinerend". Ze spreekt van een "aardverschuiving".
Dat geldt vooral voor de PVV: die partij wordt volgens de exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL de grootste met 35 zetels. Dat zijn er flink meer dan de 27 waar ze dinsdag door Ipsos nog op werden gepeild. De tweede partij is volgens de exitpoll GroenLinks-PvdA, met 26 zetels.
Vedder "had niet verwacht dat het gat zo groot zou zijn" tussen de mogelijk grootste en de een na grootste partij. "Het moet nog een beetje indalen."
Extra zetel
Het CDA zelf staat in de exitpoll op 5 zetels, eentje meer dan in de laatste peiling van Ipsos. Vedder hoopt dat dat er nog eentje meer zal worden.
Voor Harmen Krul, nummer 5 op de kandidatenlijst van het CDA, zou deze uitkomst in elk geval betekenen dat hij in de Tweede Kamer komt. Maar omdat de echte uitslag van de verkiezingen nog anders kan uitvallen blijft het voor hem nog even spannend, zo zegt hij op de uitslagenavond van de partij in Den Haag. Omdat de CDA-campagne volgens hem goed ging, "was er een sprankje hoop" op meer voor het CDA. "Maar dat is dus niet uitgekomen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet blijft bij het standpunt dat zieke of gewonde kinderen uit Gaza beter in de regio kunnen worden geholpen dan in Nederland. Hulp in de regio is het meest effectief, aldus minister-president Dick Schoof. "We willen zo goed mogelijk helpen iets aan dat leed te doen."
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans is "diep geschokt" omdat het kabinet de conclusie van een VN-commissie niet volgt dat Israël zich in de Gazastrook schuldig maakt aan genocide. "Hoe diep zijn wij gezonken als land waar het internationaal recht voorop stond?", vroeg de leider van GroenLinks-PvdA aan premier Dick Schoof tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) doet een beroep op zelfredzame Oekraïners om hun opvang zelf te regelen, bevestigt haar woordvoerder na berichtgeving van NOS. Daarmee hoopt de demissionaire bewindsvrouw ruimte te maken voor Oekraïners die door een tekort aan opvangplekken nergens terecht kunnen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof had PVV-leider Geert Wilders terecht moeten wijzen toen die in het debat over de miljoenennota onder meer de in de Grondwet verankerde vrijheid van godsdienst ter discussie stelde. Partijleiders Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) en Rob Jetten (D66) misten "normerend optreden" van de partijloze premier.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) gaat in gesprek met COA-baas Milo Schoenmaker over het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat was afgelopen nacht voor de vierde keer in korte tijd boven de grens van 2000 uitgestegen, waardoor de boete die de asielopvangorganisatie moet betalen, is opgelopen naar 200.000 euro. "Ik vind echt dat we alles uit de kast moeten halen om te zorgen dat het én onder de 2000 blijft én dat we Ter Apel ontlasten van de overlastgevers."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen hebben meerdere partijen Joost Eerdmans aangevallen vanwege de wens van JA21 om op termijn weer naar gas te boren in Groningen. SP-fractievoorzitter Jimmy Dijk noemde Eerdmans onbetrouwbaar, omdat de Groningers was beloofd dat er nooit meer naar gas geboord zou worden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Joost Eerdmans (JA21) is in harde aanvaring gekomen met BBB-leider Caroline van der Plas vanwege het nieuwe pensioenstelsel. Van der Plas verweet hem geen inspraak te willen regelen voor pensioengerechtigden die zich willen uitspreken tegen het nieuwe stelsel. Het voorstel van Kamerlid Agnes Joseph, die van NSC overstapte naar de BBB, wilde daar de wet voor aanpassen. Volgens Van der Plas was de stem van Eerdmans doorslaggevend.
6 uur geleden