Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elf contacten van kind met vogelgriep in Cambodja niet besmet

Elf contacten van kind met vogelgriep in Cambodja niet besmet

GENÈVE (ANP/DPA) - De vrees voor een serieuze uitbraak van vogelgriep onder mensen na het overlijden van een 11-jarig Cambodjaans meisje is vooralsnog niet bewaarheid. Weliswaar testte de vader van het kind ook positief op het virus H5N1, maar elf andere personen met wie ze contact heeft gehad na besmet te zijn geraakt niet. Een deel van hen vertoonde volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wel griepverschijnselen maar niet veroorzaakt door het gevreesde virus.

De vader van het meisje had geen fysieke klachten. Hij verblijft nog in isolatie in een ziekenhuis. Het was in Cambodja het eerste geval van vogelgriepinfectie bij een mens sinds 2014. Deskundigen zijn bang dat het virus, dat wereldwijd met regelmaat een slachting aanricht onder (water)vogels, zich aanpast aan zoogdieren en daarna ook een gevaar wordt voor mensen. Onlangs zijn besmettingen vastgesteld onder zeeleeuwen, wasberen, vossen, beren en marters. Volgens de WHO is de overdracht van H5N1 van mens op mens zeer ongebruikelijk.

In Cambodja is het onderzoek naar hoe vader en dochter het virus hebben opgelopen nog gaande. In de omgeving waar ze woonden, zouden de voorbije weken enorme aantallen wilde vogels dood zijn aangetroffen.

Meer uit Buitenland

Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

22 minuten geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

1 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

1 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

2 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

2 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

2 uur geleden
Trump 'niet blij' met nieuwe Iraanse ayatollah

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "niet blij" met de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran, zei hij tegen The New York Post. Trump zei eerder dat hij de zoon van de vorige ayatollah niet zou accepteren, maar wilde tegen de krant nog niet zeggen wat hij van plan is met de nieuwe leider.

5 uur geleden