Elf contacten van kind met vogelgriep in Cambodja niet besmet
GENÈVE (ANP/DPA) - De vrees voor een serieuze uitbraak van vogelgriep onder mensen na het overlijden van een 11-jarig Cambodjaans meisje is vooralsnog niet bewaarheid. Weliswaar testte de vader van het kind ook positief op het virus H5N1, maar elf andere personen met wie ze contact heeft gehad na besmet te zijn geraakt niet. Een deel van hen vertoonde volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wel griepverschijnselen maar niet veroorzaakt door het gevreesde virus.
De vader van het meisje had geen fysieke klachten. Hij verblijft nog in isolatie in een ziekenhuis. Het was in Cambodja het eerste geval van vogelgriepinfectie bij een mens sinds 2014. Deskundigen zijn bang dat het virus, dat wereldwijd met regelmaat een slachting aanricht onder (water)vogels, zich aanpast aan zoogdieren en daarna ook een gevaar wordt voor mensen. Onlangs zijn besmettingen vastgesteld onder zeeleeuwen, wasberen, vossen, beren en marters. Volgens de WHO is de overdracht van H5N1 van mens op mens zeer ongebruikelijk.
In Cambodja is het onderzoek naar hoe vader en dochter het virus hebben opgelopen nog gaande. In de omgeving waar ze woonden, zouden de voorbije weken enorme aantallen wilde vogels dood zijn aangetroffen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas zegt donderdag het lichaam van een overleden Israëlische gijzelaar vrij te geven. De overdracht vindt om 19.00 uur Nederlandse tijd plaats, aldus een verklaring.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag via rechts ingestemd met het schrappen van verduurzamingsregels voor bedrijven. Er stemden 382 parlementariërs voor, 249 tegen. De grootste partij EVP (centrumrechts) heeft voor het eerst tijdens een belangrijke stemming meegestemd met de uiterstrechtse partijen Patriotten voor Europa en de Europese Conservatieven. Daarmee heeft de EVP de gebruikelijke coalitie van sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen links laten liggen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk staat donderdag stil bij de aanslagen in en bij Parijs op 13 november 2015. De herdenking begon om 11.30 uur met een ceremonie voor Manuel Dias, het eerste slachtoffer van de aanslagen, bij het Stade de France.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties opgelegd aan een voormalige zakenpartner die verwikkeld is in een groot corruptieschandaal. Naast deze Timoer Minditsj krijgt ook een andere zakenman te maken met strafmaatregelen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse binnenlandminister Mohsin Naqvi zegt dat Afghanen de twee recente zelfmoordaanslagen in zijn land hebben uitgevoerd. Het geweld kostte vijftien mensen het leven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met het plan om per 2040 de uitstoot van CO2 met 90 procent terug te dringen. 379 Europarlementariërs stemden voor, 248 tegen. Lidstaten gingen vorige week akkoord met het voorstel van de Europese Commissie, al hebben zij het wel flink afgezwakt. Zo mogen EU-lidstaten de uitstoot voor 5 procent buiten Europa compenseren met de aankoop van CO2-kredieten.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Pakistaanse parlement heeft een grondwetswijziging aangenomen waarmee de president en de hoogste legerleider meer macht en levenslange immuniteit krijgen. Daardoor kunnen ze niet vervolgd worden. De grootste oppositiepartij noemt het "de genadeklap" voor de democratie en de rechterlijke macht.
2 uur geleden