Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elf contacten van kind met vogelgriep in Cambodja niet besmet

Elf contacten van kind met vogelgriep in Cambodja niet besmet

GENÈVE (ANP/DPA) - De vrees voor een serieuze uitbraak van vogelgriep onder mensen na het overlijden van een 11-jarig Cambodjaans meisje is vooralsnog niet bewaarheid. Weliswaar testte de vader van het kind ook positief op het virus H5N1, maar elf andere personen met wie ze contact heeft gehad na besmet te zijn geraakt niet. Een deel van hen vertoonde volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wel griepverschijnselen maar niet veroorzaakt door het gevreesde virus.

De vader van het meisje had geen fysieke klachten. Hij verblijft nog in isolatie in een ziekenhuis. Het was in Cambodja het eerste geval van vogelgriepinfectie bij een mens sinds 2014. Deskundigen zijn bang dat het virus, dat wereldwijd met regelmaat een slachting aanricht onder (water)vogels, zich aanpast aan zoogdieren en daarna ook een gevaar wordt voor mensen. Onlangs zijn besmettingen vastgesteld onder zeeleeuwen, wasberen, vossen, beren en marters. Volgens de WHO is de overdracht van H5N1 van mens op mens zeer ongebruikelijk.

In Cambodja is het onderzoek naar hoe vader en dochter het virus hebben opgelopen nog gaande. In de omgeving waar ze woonden, zouden de voorbije weken enorme aantallen wilde vogels dood zijn aangetroffen.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

3 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

4 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

4 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

6 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

8 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

8 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

9 uur geleden