Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elf arrestaties rondom wedstrijd Vitesse-Rapid Wien

Elf arrestaties rondom wedstrijd Vitesse-Rapid Wien

ARNHEM (ANP) - Rond de wedstrijd tussen Vitesse en het Oostenrijkse Rapid Wien zijn donderdagavond in totaal elf mensen aangehouden, meldt de politie vrijdag. Vanwege de wedstrijd was het onrustig in Arnhem. De gemeente kwam met een noodbevel en de mobiele eenheid moest ingrijpen met charges.

Voor aanvang van het duel zochten supporters van Rapid Wien in de Arnhemse binnenstad de confrontatie met aanhangers van Vitesse, aldus de politie. Op en rond de Jansplaats werden drie mensen opgepakt. Volgens de politie kon door snel optreden van de mobiele eenheid worden voorkomen dat supporters uit Wenen op de Korenmarkt konden komen, waar op dat moment aanhangers van Vitesse samenkwamen.

Om verdere ongeregeldheden te voorkomen kondigde de gemeente een noodbevel af. Voor supporters van Rapid Wien was het verboden om na de wedstrijd naar het uitgaansgebied van de stad te gaan. De rust keerde volgens de politie met het ingrijpen snel terug.

Confrontatie

Tijdens en na het duel werden nog wel twee Oostenrijkse supporters aangehouden voor de ongeregeldheden in de binnenstad. Tijdens de wedstrijd werd daarnaast een minderjarige jongen uit Oosterbeek aangehouden voor het gooien van vuurwerk. Een 24-jarige man uit Driel werd gepakt voor het verstoren van de openbare orde.

Na de wedstrijd zochten aanhangers van Vitesse volgens de politie buiten het stadion de confrontatie bij het uitvak. De mobiele eenheid greep in met charges. Een 21-jarige man uit Arnhem, een 22-jarige man uit Driel, een 32-jarige man uit Huissen en een 44-jarige man uit Westervoort werden aangehouden wegens openlijke geweldpleging. De man uit Driel mishandelde ook een agent.

In de binnenstad bleef het volgens de politie na de wedstrijd rustig.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

1 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

4 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

4 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

6 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

6 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

7 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

9 uur geleden