Elf arrestaties rondom wedstrijd Vitesse-Rapid Wien
ARNHEM (ANP) - Rond de wedstrijd tussen Vitesse en het Oostenrijkse Rapid Wien zijn donderdagavond in totaal elf mensen aangehouden, meldt de politie vrijdag. Vanwege de wedstrijd was het onrustig in Arnhem. De gemeente kwam met een noodbevel en de mobiele eenheid moest ingrijpen met charges.
Voor aanvang van het duel zochten supporters van Rapid Wien in de Arnhemse binnenstad de confrontatie met aanhangers van Vitesse, aldus de politie. Op en rond de Jansplaats werden drie mensen opgepakt. Volgens de politie kon door snel optreden van de mobiele eenheid worden voorkomen dat supporters uit Wenen op de Korenmarkt konden komen, waar op dat moment aanhangers van Vitesse samenkwamen.
Om verdere ongeregeldheden te voorkomen kondigde de gemeente een noodbevel af. Voor supporters van Rapid Wien was het verboden om na de wedstrijd naar het uitgaansgebied van de stad te gaan. De rust keerde volgens de politie met het ingrijpen snel terug.
Confrontatie
Tijdens en na het duel werden nog wel twee Oostenrijkse supporters aangehouden voor de ongeregeldheden in de binnenstad. Tijdens de wedstrijd werd daarnaast een minderjarige jongen uit Oosterbeek aangehouden voor het gooien van vuurwerk. Een 24-jarige man uit Driel werd gepakt voor het verstoren van de openbare orde.
Na de wedstrijd zochten aanhangers van Vitesse volgens de politie buiten het stadion de confrontatie bij het uitvak. De mobiele eenheid greep in met charges. Een 21-jarige man uit Arnhem, een 22-jarige man uit Driel, een 32-jarige man uit Huissen en een 44-jarige man uit Westervoort werden aangehouden wegens openlijke geweldpleging. De man uit Driel mishandelde ook een agent.
In de binnenstad bleef het volgens de politie na de wedstrijd rustig.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
3 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
3 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
3 uur geleden