Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elf arrestaties rondom wedstrijd Vitesse-Rapid Wien

Elf arrestaties rondom wedstrijd Vitesse-Rapid Wien

ARNHEM (ANP) - Rond de wedstrijd tussen Vitesse en het Oostenrijkse Rapid Wien zijn donderdagavond in totaal elf mensen aangehouden, meldt de politie vrijdag. Vanwege de wedstrijd was het onrustig in Arnhem. De gemeente kwam met een noodbevel en de mobiele eenheid moest ingrijpen met charges.

Voor aanvang van het duel zochten supporters van Rapid Wien in de Arnhemse binnenstad de confrontatie met aanhangers van Vitesse, aldus de politie. Op en rond de Jansplaats werden drie mensen opgepakt. Volgens de politie kon door snel optreden van de mobiele eenheid worden voorkomen dat supporters uit Wenen op de Korenmarkt konden komen, waar op dat moment aanhangers van Vitesse samenkwamen.

Om verdere ongeregeldheden te voorkomen kondigde de gemeente een noodbevel af. Voor supporters van Rapid Wien was het verboden om na de wedstrijd naar het uitgaansgebied van de stad te gaan. De rust keerde volgens de politie met het ingrijpen snel terug.

Confrontatie

Tijdens en na het duel werden nog wel twee Oostenrijkse supporters aangehouden voor de ongeregeldheden in de binnenstad. Tijdens de wedstrijd werd daarnaast een minderjarige jongen uit Oosterbeek aangehouden voor het gooien van vuurwerk. Een 24-jarige man uit Driel werd gepakt voor het verstoren van de openbare orde.

Na de wedstrijd zochten aanhangers van Vitesse volgens de politie buiten het stadion de confrontatie bij het uitvak. De mobiele eenheid greep in met charges. Een 21-jarige man uit Arnhem, een 22-jarige man uit Driel, een 32-jarige man uit Huissen en een 44-jarige man uit Westervoort werden aangehouden wegens openlijke geweldpleging. De man uit Driel mishandelde ook een agent.

In de binnenstad bleef het volgens de politie na de wedstrijd rustig.

Meer uit Voetbal

IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

52 minuten geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

1 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

4 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

5 uur geleden
Pepi keert mogelijk tegen sc Heerenveen terug als spits bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.

6 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht 'mooie wedstrijd' tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.

9 uur geleden