Elf arrestaties rondom wedstrijd Vitesse-Rapid Wien
ARNHEM (ANP) - Rond de wedstrijd tussen Vitesse en het Oostenrijkse Rapid Wien zijn donderdagavond in totaal elf mensen aangehouden, meldt de politie vrijdag. Vanwege de wedstrijd was het onrustig in Arnhem. De gemeente kwam met een noodbevel en de mobiele eenheid moest ingrijpen met charges.
Voor aanvang van het duel zochten supporters van Rapid Wien in de Arnhemse binnenstad de confrontatie met aanhangers van Vitesse, aldus de politie. Op en rond de Jansplaats werden drie mensen opgepakt. Volgens de politie kon door snel optreden van de mobiele eenheid worden voorkomen dat supporters uit Wenen op de Korenmarkt konden komen, waar op dat moment aanhangers van Vitesse samenkwamen.
Om verdere ongeregeldheden te voorkomen kondigde de gemeente een noodbevel af. Voor supporters van Rapid Wien was het verboden om na de wedstrijd naar het uitgaansgebied van de stad te gaan. De rust keerde volgens de politie met het ingrijpen snel terug.
Confrontatie
Tijdens en na het duel werden nog wel twee Oostenrijkse supporters aangehouden voor de ongeregeldheden in de binnenstad. Tijdens de wedstrijd werd daarnaast een minderjarige jongen uit Oosterbeek aangehouden voor het gooien van vuurwerk. Een 24-jarige man uit Driel werd gepakt voor het verstoren van de openbare orde.
Na de wedstrijd zochten aanhangers van Vitesse volgens de politie buiten het stadion de confrontatie bij het uitvak. De mobiele eenheid greep in met charges. Een 21-jarige man uit Arnhem, een 22-jarige man uit Driel, een 32-jarige man uit Huissen en een 44-jarige man uit Westervoort werden aangehouden wegens openlijke geweldpleging. De man uit Driel mishandelde ook een agent.
In de binnenstad bleef het volgens de politie na de wedstrijd rustig.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
17 uur geleden