Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elf arrestaties bij demonstratie in Seattle

Elf arrestaties bij demonstratie in Seattle

RACISMESEATTLE (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zaterdag tegen racisme en politiegeweld gedemonstreerd in de Amerikaanse stad Seattle. De politie greep in toen enkele demonstranten een in aanbouw zijnde jeugdgevangenis en gerechtsgebouw in brand staken. Er zijn ten minste elf mensen gearresteerd, een agent raakte gewond.

De Amerikaanse president Donald Trump zei donderdag dat hij de inzet van de federale politie in Seattle heeft opgeschroefd. Dat leidde tot grote woede bij lokale functionarissen en demonstranten.

"We hebben gezien wat er in Portland gebeurde en we wilden er zeker van zijn dat we in onze stad solidair zijn met andere moeders", zegt Lhorna Murray. Zij was namens de beweging Muur van Moeders Seattle aanwezig. Ze vormde samen met andere in geel geklede moeders een menselijke muur tussen demonstranten en agenten, net zoals in Portland gebeurde.

De hardhandige tactiek van federale agenten in Portland heeft tot woede geleid bij de Democraten in het Congres. Die zeggen dat die agenten buitensporig geweld gebruikten en vinden dat de regering-Trump zijn boekje te buiten gaat.

De Amerikaanse procureur voor het westelijke district van Washington, Brian Moran, zei vrijdag in een verklaring dat federale agenten in Seattle zijn gestationeerd om federale eigendommen en het werk in die gebouwen te beschermen. De regering-Trump heeft ook de federale politie naar Chicago, Kansas City en Albuquerque gestuurd, ondanks bezwaren van burgemeesters in die steden.

Meer uit Buitenland

Meer dan honderd doden gemeld na kapseizen boot bij Djibouti

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Nog eens 116 mensen worden vermist, meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

50 minuten geleden
Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

1 uur geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

2 uur geleden
FT: veiligheidsdiensten waarschuwen voor moorden op defensiebazen

LONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.

3 uur geleden
Schade en evacuatieoproep in Nepal na nieuwe overstroming

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.

4 uur geleden
Advocaat: leider jongerenprotestgroep in India vrijgelaten

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een rechtbank in New Delhi heeft zondag de vrijlating bevolen van drie leiders van de Kakkerlakkenbeweging (CJP), een protestgroep van jongeren, zo meldt hun advocaat. Onder hen is de oprichter van de beweging, Abhijeet Dipke.

5 uur geleden
VS brengen vrachtschip tot stilstand na negeren van zeeblokkade

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.

8 uur geleden