Elf arrestaties bij demonstratie in Seattle
RACISMESEATTLE (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zaterdag tegen racisme en politiegeweld gedemonstreerd in de Amerikaanse stad Seattle. De politie greep in toen enkele demonstranten een in aanbouw zijnde jeugdgevangenis en gerechtsgebouw in brand staken. Er zijn ten minste elf mensen gearresteerd, een agent raakte gewond.
De Amerikaanse president Donald Trump zei donderdag dat hij de inzet van de federale politie in Seattle heeft opgeschroefd. Dat leidde tot grote woede bij lokale functionarissen en demonstranten.
"We hebben gezien wat er in Portland gebeurde en we wilden er zeker van zijn dat we in onze stad solidair zijn met andere moeders", zegt Lhorna Murray. Zij was namens de beweging Muur van Moeders Seattle aanwezig. Ze vormde samen met andere in geel geklede moeders een menselijke muur tussen demonstranten en agenten, net zoals in Portland gebeurde.
De hardhandige tactiek van federale agenten in Portland heeft tot woede geleid bij de Democraten in het Congres. Die zeggen dat die agenten buitensporig geweld gebruikten en vinden dat de regering-Trump zijn boekje te buiten gaat.
De Amerikaanse procureur voor het westelijke district van Washington, Brian Moran, zei vrijdag in een verklaring dat federale agenten in Seattle zijn gestationeerd om federale eigendommen en het werk in die gebouwen te beschermen. De regering-Trump heeft ook de federale politie naar Chicago, Kansas City en Albuquerque gestuurd, ondanks bezwaren van burgemeesters in die steden.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
5 uur geleden