Elf aanhoudingen om vervalsen merkkleding en witwassen
UTRECHT (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft in een onderzoek naar het vervalsen van merkkleding en witwassen elf mensen aangehouden. De hoofdverdachte is een 30-jarige man uit Groningen, hij zou de handel in de kleding sinds oktober 2020 hebben gecoördineerd. Hij zit als enige van de groep verdachten nog vast, meldt de opsporingsdienst van de Belastingdienst donderdag.
De FIOD deed op 30 januari invallen in vijf woningen in Groningen en de gemeenten Het Hogeland en Westerkwartier. Er werden zes mensen aangehouden in onder andere Tolbert (Westerkwartier), en kleding, vier auto's, horloges, sieraden, contant geld en administratie in beslag genomen. Woensdag zijn bij een nieuwe actie nog eens vijf mensen aangehouden. Zij worden ervan verdacht als geldezel te hebben gefungeerd voor de handel van de Groninger.
In eerste instantie gebruikte de hoofdverdachte zijn eigen bankrekeningen voor de handel, daarna schakelde hij geldezels in. Door transacties via hun rekeningen te laten lopen, kon de man buiten beeld van de Belastingdienst blijven. De geldezels kregen voor het doorsluizen van het criminele geld een kleine vergoeding.
Naast de hoofdverdachte worden drie mannen van 19, 21 en 30 jaar en een 22-jarige vrouw verdacht van witwassen. In totaal zouden zeven mannen van 18, 19, 20 en 21 uit Groningen en de gemeenten Westerkwartier, Soest en Tilburg gefunctioneerd hebben als geldezel.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
23 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
5 uur geleden