Elf aanhoudingen na aanslag in Moskou, onder wie vier aanvallers
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben elf verdachten aangehouden na de dodelijke aanval vrijdagavond op een concertgebouw in Moskou, meldt de Russische nationale veiligheidsdienst FSB. Vier van de verdachten zouden daadwerkelijk hebben deelgenomen aan de aanval op de Crocus City Hall.
Eerder op zaterdagochtend had Alexander Khinshtein, een lid van het Russische Lagerhuis, op Telegram gemeld dat twee verdachten na een autoachtervolging waren gearresteerd in de provincie Brjansk, ten zuidwesten van Moskou.
Twee andere verdachten konden volgens Khinshtein uit de auto vluchten in de richting van een bos. Mogelijk werden ze later alsnog gepakt en gaat het om de vier verdachten die volgens de FSB hebben deelgenomen aan de aanval.
Het dodental na de aanval in Moskou in inmiddels opgelopen tot 93, meldde het onderzoeksbureau van de Russische overheid. De verwachting is dat het aantal slachtoffers nog verder zal stijgen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
7 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
1 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
11 uur geleden