Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elf aanhoudingen na aanslag in Moskou, onder wie vier aanvallers

Elf aanhoudingen na aanslag in Moskou, onder wie vier aanvallers

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben elf verdachten aangehouden na de dodelijke aanval vrijdagavond op een concertgebouw in Moskou, meldt de Russische nationale veiligheidsdienst FSB. Vier van de verdachten zouden daadwerkelijk hebben deelgenomen aan de aanval op de Crocus City Hall.

Eerder op zaterdagochtend had Alexander Khinshtein, een lid van het Russische Lagerhuis, op Telegram gemeld dat twee verdachten na een autoachtervolging waren gearresteerd in de provincie Brjansk, ten zuidwesten van Moskou.

Twee andere verdachten konden volgens Khinshtein uit de auto vluchten in de richting van een bos. Mogelijk werden ze later alsnog gepakt en gaat het om de vier verdachten die volgens de FSB hebben deelgenomen aan de aanval.

Het dodental na de aanval in Moskou in inmiddels opgelopen tot 93, meldde het onderzoeksbureau van de Russische overheid. De verwachting is dat het aantal slachtoffers nog verder zal stijgen.

Meer uit Buitenland

Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

1 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

1 uur geleden
Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.

1 uur geleden
Zweedse militairen gearriveerd in Groenland

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Enkele officieren van het Zweedse leger zijn woensdag aangekomen in Groenland, meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Zij zullen samen met Denemarken en een aantal andere bondgenoten de militaire aanwezigheid in en rond het eiland vergroten, na dreigementen van de Amerikanen om het eiland in te nemen.

1 uur geleden
Denemarken versterkt militaire aanwezigheid Groenland per direct

NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.

3 uur geleden
Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

3 uur geleden