Elektronicaketen BCC failliet verklaard
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft elektronicaketen BCC failliet verklaard, meldt de rechtbank vrijdag. Donderdag vroegen de curatoren het faillissement aan. De keten had al een tijd last van financiële problemen en had eerder uitstel van betaling aangevraagd.
De elektronicaketen met zo'n zestig vestigingen in Nederland zei eerder te kampen met "aanhoudende en toenemende zware marktomstandigheden". Volgens BCC is de elektronicamarkt in het jaar na corona ingezakt. De oorlog in Oekraïne, de hoge inflatie, het gedaalde consumentenvertrouwen en de lagere consumentenbestedingen maakten het de elektronicamarkt nog moeilijker. Daarbij stegen de kosten flink voor BCC voor onder meer loon en huur. De keten kon de bedragen niet doorberekenen naar de consument, zoals in andere sectoren wel het geval is, aldus BCC.
Donderdag werd bekend dat de winkels en de webshop voorlopig open blijven ondanks de faillissementsaanvraag. De curatoren willen namelijk een doorstart maken met de keten. Bij het bedrijf werken ruim 1100 mensen.
Gemiste veranderingen
Bij het bekendmaken van het uitstel van betaling vorige week meldde topman Caspar Klinkhamer dat BCC onder "steeds zwaarder wordende druk" stond. De keten had al maatregelen genomen om de financiële positie te verbeteren. Maar ondanks dat "hebben we geconcludeerd dat dit niet voldoende is en we niet op deze manier kunnen doorgaan", zei hij toen.
BCC heeft de veranderingen in de retailwereld van de laatste jaren "compleet gemist", stelde merken- en retaildeskundige Paul Moers vorige week. Het is volgens hem steeds belangrijker geworden om onderscheidend te zijn in de winkelstraat. "Waarom zou ik naar een winkel gaan? Dan wil je toch verrast worden? Anders haal ik het toch gewoon online", zei Moers.
Reactie FNV
Vakbond FNV noemt het in een reactie op het bankroet "triest en schofferend" dat BCC de gestegen loonkosten de schuld geeft van de ondergang van het winkelbedrijf. "De lonen in de winkelstraat zijn zo'n beetje het laagst van heel Nederland", stelt FNV-bestuurster Linda Vermeulen.
Ze wijst er ook op dat een eventuele doorstart slecht uitpakt voor werknemers. Zij zouden bij een reorganisatie namelijk vaak nog wel geld meekrijgen, maar lopen dat nu mis. "Door te kiezen voor een faillissement en een doorstart in plaats van een reorganisatie geeft BCC mensen die jarenlang hard voor ze hebben gewerkt nog eens een hele harde trap na."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met minnen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de kwartaalresultaten van bedrijven die later deze week bekend worden gemaakt. Zo komen de elektrische autofabrikant Tesla, techbedrijf IBM en Alphabet, het moederbedrijf van Google, na de slotbel op Wall Street met cijfers.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft onder voorwaarden goedkeuring gegeven aan de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance ter waarde van 110 miljard dollar. Daarmee is het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns een stap dichterbij gekomen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - D-reizen en Prijsvrij Vakanties annuleren alle reizen van en naar landen waarvoor het ministerie van Buitenlandse Zaken het reisadvies heeft aangescherpt. Omdat de veiligheidssituatie is verslechterd, zijn de reisadviezen voor Qatar, Jordanië, Saudi-Arabië, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten en delen van Oman oranje. "Voor reizigers die zich momenteel in een van deze landen bevinden, zetten wij ons in om hen zo spoedig mogelijk terug te halen", melden Prijsvrij en dochtermerk D-reizen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat is voorlopig klaar met het afbouwen van zijn belang in ABN AMRO. De bank en de Stichting administratiekantoor beheer financiële instellingen (NLFI) melden dat die laatste organisatie een belang van 20,5 procent blijft houden in de vorm van certificaten van aandelen ABN AMRO.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Porsche is van plan om nog eens duizenden banen te schrappen, melden Duitse media. Dat komt bovenop de duizenden ontslagen die de Duitse autofabrikant eerder al had aangekondigd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het uitzendconcern maakte een koerssprong van 13,9 procent en eindigde daarmee bovenaan de middelgrote fondsen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Samsung Electronics heeft een bredere opvouwbare telefoon ter grootte van een paspoort onthuld. Ook heeft het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern de prijzen van twee vernieuwde opvouwbare modellen verhoogd.
6 uur geleden