Elektrocutierisico brandweer bij ongeval met e-voertuig klein
ARNHEM (ANP) - Het risico op elektrocutie voor brandweerlieden bij een ongeval met een elektrisch voertuig is uitermate klein. Dankzij de bestaande veiligheidssystemen in het voertuig is de kans op een elektrische schok zeer gering. In het zeer zeldzame geval dat bij een ongeval die systemen falen, bieden de persoonlijke beschermingsmiddelen van de brandweer voldoende bescherming, meldt Brandweer Nederland vrijdag na onderzoek.
Het onderzoek werd uitgevoerd door de Brandweeracademie, deskundigen uit een aantal veiligheidsregio's en onderzoeksinstituut DNV GL. Binnen de brandweer was er al langere tijd discussie over het risico op een elektrische schok of elektrocutiegevaar bij een ongeval met een elektrisch voertuig.
Ook waren er vragen over of het mogelijk is om te meten of er spanning op de carrosserie staat. De locaties op een voertuig om de spanning te kunnen meten, wisselen per type voertuig en per ongeval, zo blijkt. De Brandweeracademie adviseert daarom om niet de spanning te meten aan elektrische voertuigen die betrokken zijn geweest bij een ongeval. De kans op schijnveiligheid zou te groot zijn.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
9 uur geleden