Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektrocutierisico brandweer bij ongeval met e-voertuig klein

Elektrocutierisico brandweer bij ongeval met e-voertuig klein

ARNHEM (ANP) - Het risico op elektrocutie voor brandweerlieden bij een ongeval met een elektrisch voertuig is uitermate klein. Dankzij de bestaande veiligheidssystemen in het voertuig is de kans op een elektrische schok zeer gering. In het zeer zeldzame geval dat bij een ongeval die systemen falen, bieden de persoonlijke beschermingsmiddelen van de brandweer voldoende bescherming, meldt Brandweer Nederland vrijdag na onderzoek.

Het onderzoek werd uitgevoerd door de Brandweeracademie, deskundigen uit een aantal veiligheidsregio's en onderzoeksinstituut DNV GL. Binnen de brandweer was er al langere tijd discussie over het risico op een elektrische schok of elektrocutiegevaar bij een ongeval met een elektrisch voertuig.

Ook waren er vragen over of het mogelijk is om te meten of er spanning op de carrosserie staat. De locaties op een voertuig om de spanning te kunnen meten, wisselen per type voertuig en per ongeval, zo blijkt. De Brandweeracademie adviseert daarom om niet de spanning te meten aan elektrische voertuigen die betrokken zijn geweest bij een ongeval. De kans op schijnveiligheid zou te groot zijn.

Meer uit Binnenland

Geen ijsblokjes in TivoliVredenburg, minder koffie en thee

UTRECHT (ANP) - Door de drinkwaterproblemen in Utrecht kunnen bezoekers van poppodium TivoliVredenburg voorlopig geen ijsklontjes krijgen. Ook is er minder koffie en thee. Het zalencentrum zegt gebruik te maken van het drinkwater van Vitens en zich daarom te houden aan de adviezen van de leverancier. Een van die adviezen is om het water drie minuten te koken voor gebruik.

34 minuten geleden
Historisch tekort aan studentenkamers neemt nog verder toe

UTRECHT (ANP) - Het Nederlandse tekort aan studentenkamers wordt naar verwachting nog groter. Door de grootschalige verkoop van particuliere studentenhuizen zijn er, vooral in de grote studiesteden, steeds minder studentenkamers beschikbaar. Dat stelt kenniscentrum Kences. "Nog nooit was het studentenhuisvestingstekort zo nijpend als nu. Maar dit jaar neemt dit tekort dus flink toe."

1 uur geleden
Moorman wil geen fractievoorzitter GL-PvdA worden, steunt Klaver

DEN HAAG (ANP) - Marjolein Moorman (GroenLinks-PvdA) wil geen fractievoorzitter worden van haar partij, nadat Frans Timmermans vanwege de tegenvallende verkiezingsuitslag was opgestapt. Dat zegt zij in haar podcast De Binnenkamer, die ze samen met haar echtgenoot maakt.

3 uur geleden
Organisator chanoekaconcert neemt stappen tegen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - De stichting die een concert voor een joodse feestdag wilde houden in Amsterdam stapt naar de rechter, nu het Concertgebouw het feest heeft geannuleerd. "Wij kunnen en willen niet meegaan in een beperking van religieuze keuzevrijheid en in deze isolerende en polariserende actie", meldt de Stichting Chanukah Concert, die juridische stappen aankondigt.

3 uur geleden
Asielopvang Biddinghuizen bijna vol, meer kinderen dan eerder

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De winteropvanglocatie voor asielzoekers in Biddinghuizen is bijna vol, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Komende week komen er nog meer nieuwe bewoners van de lhbtiq+-straat bij en dan zijn alle 1250 plekken bezet. "Er zitten meer gezinnen dan eerdere jaren. Dat is niet wenselijk, maar daar zijn we wel op ingericht", aldus de woordvoerder.

3 uur geleden
Concertgebouw annuleert chanoekaconcert om banden zanger met IDF

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw annuleert het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd. Het is niet gelukt om met Stichting Chanukah Concert tot overeenstemming te komen over een alternatief voor het optreden van de voorzanger, die banden heeft met IDF, het Israƫlische leger.

4 uur geleden
Nederland geeft gestolen beeld terug aan Egypte

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat een gestolen beeld teruggeven aan Egypte. Demissionair premier Dick Schoof heeft dat zondag meegedeeld aan de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bij de opening van het nieuwe Grand Egyptian Museum (GEM).

6 uur geleden