Elektrische Volkswagen meest verkochte auto in oktober
BUNNIK (ANP) - De elektrische Volkswagen ID.3 was in oktober het type auto dat het vaakst op kenteken is gezet, meldden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Die auto had vorige maand een twaalfde van de hele markt. Volkswagen profiteerde van de goede verkoop van het model dat die maand in grote aantallen beschikbaar kwam. De Duitse autobouwer had net geen 16 procent van de hele markt in handen.
De totale autoverkopen lagen met 31.988 geregistreerde auto's in oktober nog 5,3 procent onder die van een jaar eerder. Voor heel dit jaar tot nu toe gaat het om 23,1 procent minder.
De brancheorganisaties rekenen erop dat dit jaar in totaal 350.000 auto's zullen worden verkocht. Vorig jaar waren dat er nog bijna 100.000 meer.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.
47 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geleden