
Elektrische brom- en snorfietsen steeds populairder
AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van elektrische brom- en snorfietsen zet door, constateren brancheorganisaties RAI Vereniging en BOVAG.
De verkoop van nieuwe bromfietsen, inclusief speedpedelecs, ging in de eerste negen maanden van dit jaar met 44 procent omhoog tot 28.998 exemplaren. Dat is het hoogste aantal voor deze periode van het jaar sinds 2009. Het aandeel elektrisch in de verkopen van bromfietsen steeg naar 47 procent, ten opzichte van 31 procent in dezelfde periode in 2021.
De organisaties zien dat met de komst van de helmplicht per 1 januari 2023 voor snorfietsers, er een duidelijke verschuiving is naar de aanschaf van bromfietsen. De verkoop van snorfietsen nam hierdoor met 40 procent af. Het aandeel speedpedelecs nam toe met 7 procent. Dat zijn e-bikes die trapondersteuning bieden tot 45 kilometer per uur.
Uitbreiding aanbod
"Bijna één op de twee verkochte brom- en snorfietsen is elektrisch en daarmee lopen deze vervoersmiddelen voorop in de verduurzaming", aldus de brancheorganisaties. Fabrikanten hebben de laatste jaren volop ingezet op uitbreiding van het aanbod elektrisch scooters, maar ook in snelle fietsen als de speedpedelec.
Piaggio, inclusief Vespa, is het populairste merk in de eerste drie kwartalen van dit jaar met een aandeel van 13,7 procent in de totale brom- en snorfietsverkoop. La Souris is goed voor een marktaandeel van 12,4 procent en SYM 9,5 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Ruimtebedrijf SpaceX van techondernemer Elon Musk heeft toegezegd om 2 miljard dollar (ruim 1,7 miljard euro) te investeren in xAI, het bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI) van de miljardair. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Dit zou de banden versterken tussen de ondernemingen van Musk en xAI moet daardoor beter kunnen concurreren met OpenAI, het bedrijf achter de bekende chatbot ChatGPT.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De onlangs aangenomen uitgavenwet van president Donald Trump, bekend als 'one big beautiful bill', omvat forse verhogingen van de visumkosten voor niet-immigranten die volgend jaar ingaan. Dat is net het jaar dat de Verenigde Staten buitenlandse supporters hopen te lokken voor het WK voetbal in eigen land, schrijft zakenblad Forbes.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie "blijft standvastig, verenigd en klaar om haar belangen te beschermen", zei António Costa, voorzitter van de Europese Raad, in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de EU per 1 augustus een invoertarief van 30 procent op te leggen.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft geplande Amerikaanse importheffingen veroordeeld. Het land zou vooraf al zijn geïnformeerd over het plan om op 1 augustus heffingen van 30 procent op te leggen. "We gaven aan de onderhandelingstafel al aan dat het een oneerlijke deal was en dat we het er niet mee eens waren", melden Mexicaanse ministeries in een gezamenlijke verklaring.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vooral de verladende partijen in de Rotterdamse haven zullen de gevolgen van importheffingen vanuit de VS merken. Dat zei een woordvoerster van de haven na de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om op producten uit de Europese Unie importheffingen van 30 procent in te voeren.
16 uur geleden