Elektrische auto's goed voor bijna tiende Europese autoverkopen
BRUSSEL (ANP) - Elektrische auto's zijn in het derde kwartaal goed geweest voor bijna een op de tien verkochte voertuigen in Europa. Ook plug-inhybrides waren ongeveer zo populair, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Van de grote markten werden in Duitsland en Frankrijk de meeste elektrische auto's verkocht. In Italiƫ was de stijging in de verkopen het grootst.
Hybrideauto's zonder stekker waren goed voor ruim een op de vijf verkochte auto's. Daarmee passeerde die categorie auto's dieselwagens als op een na populairste autotype. Auto's met een benzinemotor bleven het meest in trek, maar ten opzichte van een jaar geleden daalde ook deze categorie flink in populariteit.
In Nederland werden minder elektrische auto's afgeleverd dan in het derde kwartaal van vorig jaar. Plug-inhybrides en gewone hybrides werden daarentegen aanzienlijk populairder. Van dieselvoertuigen werden er in ons land minder dan 1500 verkocht. Alleen auto's op gas en auto's die door andere vormen van schone energie zoals waterstof worden aangedreven werden minder vaak op kenteken gezet.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
5 uur geleden