Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektrische automakers Rivian en Tesla stijgen op Wall Street

Elektrische automakers Rivian en Tesla stijgen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Rivian Automotive en Tesla behoorden dinsdag tot de stijgers op Wall Street met plussen van respectievelijk 5,5 procent en 5,3 procent. Beleggers leken te spreken over het nieuws dat Rivian de oplaadpoorten van Tesla in zijn elektrische auto’s gaat inbouwen. Daartoe hebben de automakers een overeenkomst gesloten, waardoor Rivian-bestuurders volgend jaar toegang krijgen tot ruim 12.000 Tesla-laadstations in de Verenigde Staten en Canada.

Beleggers begonnen verder voorzichtig aan de verkorte beursweek. Wall Street was maandag dicht vanwege Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Verder wordt uitgekeken naar de verklaringen die president Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve later deze week zal afleggen voor het Congres.

De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,7 procent lager af op 34.053,87 punten. De brede S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4388,71 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 13.667,29 punten. De Nasdaq boekte vorige week de grootste weekwinst sinds maart en is al acht weken op rij gestegen. Dat is de langste winstreeks sinds 2019.

Duurdere abonnementsoptie

Spotify verloor 2 procent. Het Zweedse muziekstreamingplatform zou een duurdere abonnementsoptie overwegen, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Naar verwachting zullen gebruikers daarmee naar muziek kunnen luisteren met een betere geluidskwaliteit. Spotify zou daarmee meer inkomsten willen genereren en investeerders tevreden willen stellen.

Chipmaker Micron Technology zakte 1,1 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van een hoge regeringsbron dat het Indiase kabinet de bouw van een nieuwe chipfabriek in India heeft goedgekeurd. De bouw zou 2,7 miljard dollar gaan kosten. Het is de bedoeling dat de chips van Micron Technology in de fabriek getest en verpakt worden, niet geproduceerd.

Zakenbank

Avis Budget Group won 9,7 procent. Analisten van zakenbank Morgan Stanley verhoogden het advies voor het autoverhuurbedrijf. Ook Dice Therapeutics werd meer waard, namelijk 37,2 procent. De biotechnoloog wordt voor 2,4 miljard dollar overgenomen door farmaceut Eli Lilly (plus 1 procent).

De euro was 1,0914 dollar waard, tegen 1,0902 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,8 procent tot 70,50 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 75,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort door hamsteringen in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

36 minuten geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

3 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

5 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

15 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

16 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

18 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

19 uur geleden