Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektrische automakers Rivian en Tesla stijgen op Wall Street

Elektrische automakers Rivian en Tesla stijgen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Rivian Automotive en Tesla behoorden dinsdag tot de stijgers op Wall Street met plussen van respectievelijk 5,5 procent en 5,3 procent. Beleggers leken te spreken over het nieuws dat Rivian de oplaadpoorten van Tesla in zijn elektrische auto’s gaat inbouwen. Daartoe hebben de automakers een overeenkomst gesloten, waardoor Rivian-bestuurders volgend jaar toegang krijgen tot ruim 12.000 Tesla-laadstations in de Verenigde Staten en Canada.

Beleggers begonnen verder voorzichtig aan de verkorte beursweek. Wall Street was maandag dicht vanwege Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Verder wordt uitgekeken naar de verklaringen die president Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve later deze week zal afleggen voor het Congres.

De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,7 procent lager af op 34.053,87 punten. De brede S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4388,71 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 13.667,29 punten. De Nasdaq boekte vorige week de grootste weekwinst sinds maart en is al acht weken op rij gestegen. Dat is de langste winstreeks sinds 2019.

Duurdere abonnementsoptie

Spotify verloor 2 procent. Het Zweedse muziekstreamingplatform zou een duurdere abonnementsoptie overwegen, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Naar verwachting zullen gebruikers daarmee naar muziek kunnen luisteren met een betere geluidskwaliteit. Spotify zou daarmee meer inkomsten willen genereren en investeerders tevreden willen stellen.

Chipmaker Micron Technology zakte 1,1 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van een hoge regeringsbron dat het Indiase kabinet de bouw van een nieuwe chipfabriek in India heeft goedgekeurd. De bouw zou 2,7 miljard dollar gaan kosten. Het is de bedoeling dat de chips van Micron Technology in de fabriek getest en verpakt worden, niet geproduceerd.

Zakenbank

Avis Budget Group won 9,7 procent. Analisten van zakenbank Morgan Stanley verhoogden het advies voor het autoverhuurbedrijf. Ook Dice Therapeutics werd meer waard, namelijk 37,2 procent. De biotechnoloog wordt voor 2,4 miljard dollar overgenomen door farmaceut Eli Lilly (plus 1 procent).

De euro was 1,0914 dollar waard, tegen 1,0902 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,8 procent tot 70,50 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 75,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

4 minuten geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

13 minuten geleden
Groep brancheverenigingen start petitie behoud personeelskorting

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.

20 minuten geleden
Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

2 uur geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

3 uur geleden
Vakantieparken Peter Gillis mogen geveild worden

DEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.

3 uur geleden
Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

4 uur geleden