Elektrische automakers Rivian en Tesla stijgen op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Rivian Automotive en Tesla behoorden dinsdag tot de stijgers op Wall Street met plussen van respectievelijk 5,5 procent en 5,3 procent. Beleggers leken te spreken over het nieuws dat Rivian de oplaadpoorten van Tesla in zijn elektrische auto’s gaat inbouwen. Daartoe hebben de automakers een overeenkomst gesloten, waardoor Rivian-bestuurders volgend jaar toegang krijgen tot ruim 12.000 Tesla-laadstations in de Verenigde Staten en Canada.
Beleggers begonnen verder voorzichtig aan de verkorte beursweek. Wall Street was maandag dicht vanwege Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Verder wordt uitgekeken naar de verklaringen die president Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve later deze week zal afleggen voor het Congres.
De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,7 procent lager af op 34.053,87 punten. De brede S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4388,71 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 13.667,29 punten. De Nasdaq boekte vorige week de grootste weekwinst sinds maart en is al acht weken op rij gestegen. Dat is de langste winstreeks sinds 2019.
Duurdere abonnementsoptie
Spotify verloor 2 procent. Het Zweedse muziekstreamingplatform zou een duurdere abonnementsoptie overwegen, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Naar verwachting zullen gebruikers daarmee naar muziek kunnen luisteren met een betere geluidskwaliteit. Spotify zou daarmee meer inkomsten willen genereren en investeerders tevreden willen stellen.
Chipmaker Micron Technology zakte 1,1 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van een hoge regeringsbron dat het Indiase kabinet de bouw van een nieuwe chipfabriek in India heeft goedgekeurd. De bouw zou 2,7 miljard dollar gaan kosten. Het is de bedoeling dat de chips van Micron Technology in de fabriek getest en verpakt worden, niet geproduceerd.
Zakenbank
Avis Budget Group won 9,7 procent. Analisten van zakenbank Morgan Stanley verhoogden het advies voor het autoverhuurbedrijf. Ook Dice Therapeutics werd meer waard, namelijk 37,2 procent. De biotechnoloog wordt voor 2,4 miljard dollar overgenomen door farmaceut Eli Lilly (plus 1 procent).
De euro was 1,0914 dollar waard, tegen 1,0902 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,8 procent tot 70,50 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 75,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in september weer toegenomen na twee maanden van krimp. Ondernemingen investeerden 2,7 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stijging volgt op afnames van de investeringen van 1,3 procent in augustus en 3,1 procent in juli.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de Nederlandse infrastructuur is in gevaar als gevolg van het jarenlang achterblijven van investeringen en achterstallig onderhoud. Daarvoor waarschuwt de Mobiliteitsalliantie, een belangenvereniging waarbij onder meer de ANWB, RAI Vereniging, Schiphol, NS en andere vervoerders zijn aangesloten. Voor deze problematiek is vaker gewaarschuwd door organisaties.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in oktober met gemiddeld 6,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. Volgens het CBS vlakt daarmee de prijsstijging voor de zevende maand op rij af.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de tarieven van 40 procent op Braziliaanse voedingsproducten, waaronder rundvlees, koffie, cacao en fruit, opgeheven. Deze tarieven waren in juli ingesteld als strafmaatregel tegen Brazilië vanwege de vervolging van voormalig president en Trump-bondgenoot Jair Bolsonaro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.
8 uur geleden