Elektrische automaker Xpeng zakt op lagere beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Xpeng werd dinsdag flink lager gezet op de aandelenbeurs in Hongkong. De Chinese fabrikant van elektrische auto's leed afgelopen kwartaal meer verlies op een hogere omzet en de verwachting voor het aantal leveringen van auto's voor het tweede kwartaal viel tegen. De stemming op de belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio was eveneens negatief ondanks een herstel op Wall Street. Een winstalarm van Snap, het bedrijf achter het platform voor tijdelijke video- en fotoberichten Snapchat, na de slotbel in New York zorgde voor koersdruk.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,7 procent in de min. Xpeng zakte 5,5 procent en concurrent Nio, die later deze week met cijfers komt, verloor 2,6 procent. Grote Chinese techbedrijven als Tencent en Meituan daalden 1,7 procent en 4,7 procent. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat later in de week de resultaten naar buiten brengt, verloor dik 1 procent.
De beurs in Shanghai leverde 1,1 procent in. De zorgen over de impact van de coronamaatregelen in het land op de economie kregen weer de overhand. Ondanks de maatregelen van de Chinese overheid om de economie te ondersteunen, schroefden de banken UBS en JPMorgan hun groeiverwachtingen voor de op een grootste economie ter wereld terug. Ook liepen de spanningen tussen Washington en Beijing op nadat de Amerikaanse president Joe Biden verklaarde dat de VS Taiwan zullen helpen als China het eiland aanvalt. In een reactie daarop waarschuwde China dat de Amerikanen met vuur spelen.
Japanse industrie
De Nikkei in Tokio eindigde 0,9 procent in de min op 26.748,14 punten. Uit cijfers van Jibun Bank bleek dat de mate van bedrijvigheid in de Japanse industrie in mei is afgenomen tot het laagste niveau in drie maanden. De activiteit in de dienstensector nam daarentegen toe tot het hoogste niveau sinds december 2021. Toyota daalde licht. De autofabrikant kondigde aan zijn productie in juni te verlagen als gevolg van een tekort aan onderdelen door de lockdown Shanghai.
De Kospi in Seoul zakte 1,4 procent na een daling van het consumentenvertrouwen in Zuid-Korea in mei. Samsung verloor 1,9 procent. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern kondigde aan in de komende vijf jaar zo'n 360 miljard dollar (circa 338 miljard euro) te investeren in een brede range van sectoren van chips tot biotech. De investeringen zullen volgens het concern 80.000 nieuwe banen opleveren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.
23 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciƫle scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
2 uur geleden