Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektrische automaker Xpeng zakt op lagere beurs in Hongkong

Elektrische automaker Xpeng zakt op lagere beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Xpeng werd dinsdag flink lager gezet op de aandelenbeurs in Hongkong. De Chinese fabrikant van elektrische auto's leed afgelopen kwartaal meer verlies op een hogere omzet en de verwachting voor het aantal leveringen van auto's voor het tweede kwartaal viel tegen. De stemming op de belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio was eveneens negatief ondanks een herstel op Wall Street. Een winstalarm van Snap, het bedrijf achter het platform voor tijdelijke video- en fotoberichten Snapchat, na de slotbel in New York zorgde voor koersdruk.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,7 procent in de min. Xpeng zakte 5,5 procent en concurrent Nio, die later deze week met cijfers komt, verloor 2,6 procent. Grote Chinese techbedrijven als Tencent en Meituan daalden 1,7 procent en 4,7 procent. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat later in de week de resultaten naar buiten brengt, verloor dik 1 procent.

De beurs in Shanghai leverde 1,1 procent in. De zorgen over de impact van de coronamaatregelen in het land op de economie kregen weer de overhand. Ondanks de maatregelen van de Chinese overheid om de economie te ondersteunen, schroefden de banken UBS en JPMorgan hun groeiverwachtingen voor de op een grootste economie ter wereld terug. Ook liepen de spanningen tussen Washington en Beijing op nadat de Amerikaanse president Joe Biden verklaarde dat de VS Taiwan zullen helpen als China het eiland aanvalt. In een reactie daarop waarschuwde China dat de Amerikanen met vuur spelen.

Japanse industrie

De Nikkei in Tokio eindigde 0,9 procent in de min op 26.748,14 punten. Uit cijfers van Jibun Bank bleek dat de mate van bedrijvigheid in de Japanse industrie in mei is afgenomen tot het laagste niveau in drie maanden. De activiteit in de dienstensector nam daarentegen toe tot het hoogste niveau sinds december 2021. Toyota daalde licht. De autofabrikant kondigde aan zijn productie in juni te verlagen als gevolg van een tekort aan onderdelen door de lockdown Shanghai.

De Kospi in Seoul zakte 1,4 procent na een daling van het consumentenvertrouwen in Zuid-Korea in mei. Samsung verloor 1,9 procent. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern kondigde aan in de komende vijf jaar zo'n 360 miljard dollar (circa 338 miljard euro) te investeren in een brede range van sectoren van chips tot biotech. De investeringen zullen volgens het concern 80.000 nieuwe banen opleveren.

Meer uit Financieel

Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

56 minuten geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

2 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

7 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

18 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden