Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektrische automaker Rivian zakt op positief Wall Street

Elektrische automaker Rivian zakt op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Rivian ging vrijdag onderuit op Wall Street na tegenvallende kwartaalresultaten van de fabrikant van elektrische auto's. De beurzen in New York veerden daarentegen wat op na uitlatingen van de Russische president Vladimir Poetin. Poetin verklaarde enkele positieve ontwikkelingen te zien in de gesprekken met Oekraïne, maar gaf geen details.

Poetin, die vrijdag in Moskou de situatie in Oekraïne bespreekt met de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko, zei verder dat Rusland in het verleden alleen maar sterker is geworden door sancties. De Amerikaanse president Joe Biden zal naar verluidt later op de dag oproepen om de normale handelsbetrekkingen met Rusland te beëindigen vanwege de invasie in Oekraïne. Met die stap maakt Biden de weg vrij voor hogere heffingen op Russische importen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,9 procent hoger op 33.472 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent tot 4286 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent tot 13.182 punten.

Rivian

Rivian raakte bijna 5 procent kwijt. Het bedrijf leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. Ook waarschuwde Rivian dat de productiedoelstelling voor dit jaar mogelijk gehalveerd zal worden tot 25.000 voertuigen vanwege problemen in de toeleveringsketen.

Didi Global verloor op zijn beurt meer dan 28 procent. De Chinese taxidienst stelt zijn geplande beursnotering in Hongkong voorlopig uit. Het bedrijf slaagde er niet in tegemoet te komen aan de eis van Chinese toezichthouders die willen dat het bedrijf zijn systeem waarop het met gevoelige gebruikersgegevens omgaat wijzigt.

Google

DocuSign kelderde verder ruim 20 procent. Het bedrijf dat diensten aanbiedt waarmee bedrijven elektronische documenten kunnen ondertekenen en beheren, gaf een teleurstellende verwachting af voor het eerste kwartaal en het hele boekjaar.

Google-moeder Alphabet en Meta, het bedrijf achter Facebook, gingen respectievelijk 0,4 procent omhoog en bijna 3 procent omlaag. De Europese Commissie begint een onderzoek naar een overeenkomst tussen Google en Facebook-moeder Meta over de manier waarop advertenties worden verkocht. Door de samenwerking tussen de twee grote partijen op het gebied van onlineadvertenties worden mogelijk andere adverteerders en concurrerende advertentienetwerken benadeeld.

Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 107,48 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 111,10 dollar per vat. De euro was 1,0984 dollar waard, tegen 1,1004 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De kloof tussen alleenstaande Nederlanders en tweeverdieners op de huizenmarkt wordt steeds groter, stelt hypotheekadviesketen De Hypotheker op basis van eigen onderzoek.

50 minuten geleden
Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.

2 uur geleden
China en India staan directe vluchten tussen beide landen toe

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en China staan weer directe vluchten tussen de twee landen toe. Sinds de coronapandemie in 2020 was het niet meer mogelijk om zonder tussenstop direct tussen Indiase en Chinese bestemmingen te vliegen. Het akkoord komt op een moment dat de twee Aziatische landen weer enige toenadering zoeken.

3 uur geleden
FNV-bestuurder noemt gesprekken met NS 'stroef'

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen vakbonden en de NS over een nieuwe cao gaan "hartstikke stroef", zei FNV-bestuurder Henri Janssen in een videoboodschap op Bluesky. Hij zei nog niet te kunnen zeggen of de bonden en de spoorvervoerder eruit komen. Een woordvoerder van de NS liet dinsdagavond weten dat de gesprekken nog lopen.

3 uur geleden
Minister bevestigt interesse regering VS in belang Intel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering bevestigt interesse te hebben in een aandelenbelang in chipfabrikant Intel. Zo'n belang zou Washington geen stemrechten of een zetel in het bestuur opleveren, zei minister van Handel Howard Lutnick in een interview met zakenzender CNBC. Eerder kwamen al mediaberichten naar buiten dat de regering een belang wil in Intel.

5 uur geleden
Metaalheffingen VS gelden voor ruim vierhonderd extra producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid heeft 407 extra producten toegevoegd aan de lijst met goederen waarvoor staal- of aluminiumheffingen gelden. Het gaat om uiteenlopende categorieën, waaronder windturbines, bulldozers en kinderzitjes. De maatregel moet ervoor zorgen dat importeurs de metaalheffingen niet kunnen omzeilen, meldt het ministerie van Handel van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Week na bankroet Van Lier weer online met webshop

DEN HAAG (ANP) - Een webshop voor het Nederlandse schoenenmerk Van Lier is weer in de lucht, krap een week na het faillissement van een deel van het bedrijf. Het gaat om de site Vanlier1815.com, die expliciet verwijst naar de geschiedenis van het in 1815 opgerichte familiebedrijf dat bekend werd met nette leren herenschoenen.

6 uur geleden